אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סן פרנסיסקו נלחמת בסירחון: צובעת את קירות העיר בצבע דוחה שתן צילום: יוטיוב

סן פרנסיסקו נלחמת בסירחון: צובעת את קירות העיר בצבע דוחה שתן

בעירייה החליטו לצבוע את העיר בצבע "עמיד לשתן" בניסיון להילחם בתופעה המתמשכת של השתנה בציבור. כעת, אם אדם ינסה להשתין על קיר שצבוע בצבע ההידרופובי, השתן ישפריץ עליו בחזרה

28.07.2015, 12:56 | שירות כלכליסט
בסן פרנסיסקו נלחמים בתופעת ההשתנה בציבור. בעירייה החליטו לצבוע את העיר בצבע "עמיד לשתן" בניסיון להילחם בתופעה המתמשכת של השתנה בציבור.

עד כה נצבעו 10 קירות ברחבי העיר בצבע מיוחד בציפוי UV שדוחה שתן. מנהל מחלקת העבודות הציבוריות מוחמד נורו קיבל את ההשראה לפרויקט מתכנית דומה שהושקה בהמבורג, גרמניה, שבה קירות באזור מועדוני הלילה נצבעו בצבע דוחה נוזלים.

בסן פרנסיסקו, אם אדם ינסה להשתין על קיר שצבוע בצבע ההידרופובי, השתן לא יזרום למטה על הקיר, כפי שנהוג, אלא ישפריץ בחזרה על האדם המתפנה, וככל הנראה יפגע בנעליים ובבגדים שלו.

צבע הקיר דוחה השתן, צילום: יוטיוב צבע הקיר דוחה השתן | צילום: יוטיוב צבע הקיר דוחה השתן, צילום: יוטיוב

השתנה בציבור נחשבת לבעיה כרונית בסן פרנסיסקו כבר זמן מה. ב-2002 אושר חוק שאסר על השתנה בציבור שכלל הטלת קנס של בין 50-100 דולר על המשתינים, אך לאיסור זה כמעט ולא הייתה השפעה על התופעה.

מאז ינואר, התקבלו בעירייה 375 בקשות לנקות שתן מאזורים שונים בעיר. התקווה היא שהצבע החדש ה"עמיד לשתן" יעזור למגר כמה מאזור ההשתנה בנבחרים של העיר. עם זאת, תופעת ההשתנה בציבור אינה ייחודית רק לסן פרנסיסקו, ב-2009 הושק בניו דלהי קמפיין נגד התופעה שכלל שלטי חוצות גדולים שנתלו לאורך הכבישים הצפופים של העיר.

כך פועל הצבע נגד השתן, צילום: יוטיוב כך פועל הצבע נגד השתן | צילום: יוטיוב כך פועל הצבע נגד השתן, צילום: יוטיוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות