אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקספון: חזי בצלאל מינה את יעקב נדבורני למנכ"ל לחברת הסלולר המוקמת

אקספון: חזי בצלאל מינה את יעקב נדבורני למנכ"ל לחברת הסלולר המוקמת

נדבורני, לשעבר מנכ"ל HOT mobile, ישמש כמנכ"ל זרוע הסלולר של קבוצת אקספון. הקבוצה זכתה בתדרים אך עדיין לא חתמה על הסכם לשיתוף רשתות שיאפשר לה להפוך למפעיל סלולר שישי בישראל

28.07.2015, 13:34 | אופיר דור

יעקב נדבורני מונה לתפקיד מנכ"ל חברת הסלולר של קבוצת מרתון-אקספון שבבעלות חזי בצלאל. אקספון זכתה בתחילת 2015 ברצועת תדרים במכרז שערך משרד התקשורת לרכישת תדרים לדור הרביעי. אולם על מנת להיכנס לשוק הסלולר כמפעיל סלולרי שישי, צריכה החברה להגיע להסכם שיתוף רשתות עם אחת הקבוצות הקיימות בשוק – פרטנר ו-HOT mobile, סלקום וגולן טלקום או פלאפון.

נדבורני יכהן במקביל לאיציק בן אליעזר שממשיך לנהל את פעילות האינטרנט והשיחות הבינלאומיות של אקספון. נדבורני כיהן כסמנכ"ל השיווק של 012 סמייל, תחת סטלה הנדלר, כיום מנכ"לית בזק. הוא נחשב למקורב להנדלר וכאשר היא עברה לתפקיד יו"ר HOT, היא מינתה אותו למנכ"ל חברת הסלולר של הקבוצה HOT mobile. שבועות מספר לאחר עזיבתה את HOT פרש נדבורני לאחר קדנציה קצרה של שנה ו-3 חודשים בלבד.

חזי בצלאל, בעלי קבוצת מרתון-אקספון, צילום: אוראל כהן חזי בצלאל, בעלי קבוצת מרתון-אקספון | צילום: אוראל כהן חזי בצלאל, בעלי קבוצת מרתון-אקספון, צילום: אוראל כהן

כניסתו של בצלאל לשוק הסלולר מעוררת הרבה סימני שאלה. בתקופה בה שוק הסלולר נמצא בתהליך של התכנסות ושחקנים כמו youphone והום סלולר נרכשים, קשה להבין איזו בשורה יכול בצלאל להביא. בנוסף המחירים בשוק הסלולר נמצאים בשפל בשל התחרות העזה, כך שאין מרווח לכניסה של שחקן חדש. בצלאל יצטרך לחתום על הסכם שיתוף רשתות שידרוש ממנה הוצאה של כמיליארד שקל לאורך 10 שנים. בצלאל ניהל מגעים עם פלאפון ופרטנר בנושא אך לא הגיע להבנות.

בצלאל אמר בהתייחס למינוי כי "חברת הסלולר תעלה בקנה אחד עם ערכי הקבוצה לספק לצרכן הישראלי רשת איכותית במחיר הוגן, שקוף וקבוע, תוך הקפדה על חוויה צרכנית המעמידה את הצרכן במרכז". בשוק האינטרנט מציעה אקספון כיום את התעריפים הזולים בשוק אך בתחום הסלולר כבר תופסות גולן טלקום ו-HOT mobile את משבצת המתחרה הזול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות