אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה בתולדות הפוטבול האמריקאי - מונתה מאמנת לאריזונה קרדינלס צילום: ABC

לראשונה בתולדות הפוטבול האמריקאי - מונתה מאמנת לאריזונה קרדינלס

ג'ן וולטר בת 37, היא שחקנית רוגבי לשעבר בבוסטון קולג' וכן שיחקה 14 עונות בליגת הפוטבול המקצועית. היא זכתה פעמיים במדליות זהב עם הנבחרת האמריקאית באליפות העולם לנשים של ה-IFAF

28.07.2015, 14:07 | שירות כלכליסט

קבוצת הפוטבול אריזונה קרדינלס מינתה את המאמנת הראשונה בהיסטוריית ה-NFL - ג'ן וולטר.

קראו עוד בכלכליסט

וולטר בת 37, שחקנית רוגבי לשעבר בבוסטון קולג', שיחקה 14 עונות בליגת הפוטבול המקצועית והייתה לאישה הראשונה ששיחקה בתפקיד שאינו של בועט בליגת הגברים – בתפקיד הראנינג באק (running back) בקבוצת טקסס רבולושיון בליגת הפוטבול באולמות סגורים. "אני רוצה שילדות קטנות בכל מקום יגדלו בידיעה שהן יכולות לעשות כל דבר, אפילו לשחק פוטבול", אמרה אשתקד ל-CNBC.

וולטר. זכתה במדליות זהב עם הנבחרת האמריקאית באליפות העולם לנשים של ה-IFAF בשנים 2010 ו-2013, צילום: ABC וולטר. זכתה במדליות זהב עם הנבחרת האמריקאית באליפות העולם לנשים של ה-IFAF בשנים 2010 ו-2013 | צילום: ABC וולטר. זכתה במדליות זהב עם הנבחרת האמריקאית באליפות העולם לנשים של ה-IFAF בשנים 2010 ו-2013, צילום: ABC

וולטר תשמש בקבוצת קרדינלס כמאמנת זמנית במחנה האימונים לפני תחילת העונה. יש לה ניסיון באימון גברים, שכן עברה לקרדינלס מרבולושיון, שם שימשה כמאמנת שחקני הליינבאק (linebackers) והקבוצות המיוחדות.

הליגה אישרה אמש כי וולטר היא אכן המאמנת האישה הראשונה בהיסטוריית הליגה. וולטר, זכתה במדליות זהב עם הנבחרת האמריקאית באליפות העולם לנשים של ה-IFAF בשנים 2010 ו-2013. יש לה תואר שני בפסיכולוגיית ספורט ודוקטורט בפסיכולוגיה.

המאמן הראשי של הקרדינלס ברוס אריאנס דיבר בעבר על האפשרות שימנו מאמנת אישה. בראיון שהעניק במרץ אמר כי הליגה תעסיק מאמנות "אם הן יוכלו להוכיח שביכולתן לשפר את היכולות של שחקן".

"מאמן אינו שונה בהרבה ממורה", אמר אריאנס ביום שני. "הדבר היחיד שלמדתי משחקנים: כל מה שהם רוצים לדעת הוא כיצד אוכל לשפר אותם. הם אומרים שאם אני מצליח לשפר אותם אז לא איכפת להם אפילו אם אהיה גיבור העל הצרעה הירוקה, והם יקשיבו".

שחקן הקרדינלס פטריק פטרסון פנה לטוויטר להביע את תמיכתו: "קבוצה אחת. מטרה אחת. בואי נתחיל לעבוד, המאמנת".

וולטר מצטרפת לבקי המון בקבוצה מצומצמת של נשים המאמנות קבוצות ספורט של גברים. המון מונתה בעונה שעברה כעוזרת מאמנת בקבוצת הכדורסל סן אנטוניו ספרס. בשבוע שעבר היא הובילה את קבוצת העתודה לזכייה באליפות ליגת הקיץ של ה-NBA.

וולטר גם לא תהיה האישה היחידה במגרשי הפוטבול. באפריל, מונתה שרה תומאס כשופטת הראשונה בליגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות