אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדשות טובות: כבר לא צריך את גוגל+ כדי להשאיר תגובות ביוטיוב

חדשות טובות: כבר לא צריך את גוגל+ כדי להשאיר תגובות ביוטיוב

מחאת הגולשים הצליחה: גוגל החליטה לנתק את הרשת החברתית הכושלת משירותיה בהדרגה - והראשון ברשימה הוא אתר שיתוף הווידאו. בנוסף, תקל על ניהול החשבון ועל סגירתו עבור משתמשים שלא רואים בו צורך

28.07.2015, 16:51 | נמרוד צוק
מסמר נוסף בארון של גוגל+, הרשת החברתית הנטושה של גוגל: החברה החליטה לנתק אותה משירותיה האחרים ולבטל את החלטתה הקודמת והשנויה במחלוקת לשלב את פרופיל המשתמש ברשת בכל שירותיה. בנוסף, כבר לא צריך להחזיק חשבון בגוגל+ כדי לנהל תכנים ביוטיוב.

קראו עוד בכלכליסט

השינוי יתבצע בהדרגה במהלך החודשים הקרובים, כאשר השירות הראשון שמשתמשיו יהנו מהניתוק יהיו גולשי אתר הווידאו. "החלטנו להיענות לפידבק שקיבלנו מהמשתמשים, שרבים מהם התלוננו כי זה לא הגיוני עבורם להזדהות בכל השירותים שלנו באמצעות הפרופיל שלהם בגוגל+", הסביר את ההחלטה סגן נשיא החברה ברדלי הורוביץ. מחאת המשתמשים נגד החיבור הכפוי בין שני השירותים מתנהלת מאז סוף 2013, אז החלה החברה לחייב שימוש בפרופיל גוגל+ כדי להעלות סרטונים ולכתוב תגובות בשירות הווידאו.

המשתמשים כבר ויתרו. גוגל - עדיין לא המשתמשים כבר ויתרו. גוגל - עדיין לא המשתמשים כבר ויתרו. גוגל - עדיין לא

משמעות השינוי, עבור משתמשי יוטיוב, היא כי הם יוכלו להעלות ולשתף סרטונים, להגיב להם וליצור ערוצי תוכן מבלי להשתמש בפרופיל גוגל+ ומבלי שהפעולות הללו יהיו גלויות לעוקביהם ברשת החברתית. בעלי חשבון גוגל+ יוכלו, החל מהיום, לבחור האם התגובות שהם כותבים יופיעו גם ברשת החברתית או ביוטיוב בלבד, ולבחור האם הסרטונים שהם משתפים בגוגל+ יופיעו גם ביוטיוב או יישארו חשופים לעוקבים ברשת החברתית בלבד. בנוסף, החברה תציע אפשרויות נוחות יותר לניהול הרשאות החשבון ולסגירה שלו, למי שפתח חשבון בעבר ולא מעוניין להמשיך להחזיק אותו (החברה, עם זאת, הזהירה מפני מחיקה של חשבון גוגל+ בשבועות הקרובים, שתגרום למחיקת ערוצי היוטיוב שמנוהלים באמצעותו).

מחאת הגולשים הצליחה

בנסיונה להביא משתמשים רבים ככל האפשר לרשת החברתית שלה, ביצעה גוגל שורה של פעולות שנויות במחלוקת ולעתים כוחניות, תוך ניצול הפופולריות של שירותיה האחרים, כגון חיבור מערכת התגובות ביוטיוב לשירות, הטמעת אפליקציית גוגל+ באנדרואיד ללא אפשרות להסירה או הצגת פרופיל המשתמש בתוצאות החיפוש. חלק מפעולות אלו גררו תגובות זועמות בקרב משתמשים רבים, שפרסמו לפני שנתיים עצומה בת מאות אלפי חתימות נגד החיבור הכפוי בין גוגל+ ליוטיוב.

החברה, עם זאת, טוענת כי אין בכוונתה לסגור את גוגל+, וכי השינויים האמורים הם חלק ממהלך ליצור "חווית שימוש ממוקדת יותר" ברשת החברתית. מטרת החברה, כפי הנראה, היא להסיר פיצ'רים מיותרים ולהפוך אותה למוצר שמותאם טוב יותר לצרכים של אלו מבין המשתמשים שמעוניינים להמשיך לעשות בה שימוש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות