אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר בוועדת הכספים: להפריד את דמי ניהול מעמלת סוכני הביטוח צילום: עמית שאבי

סלינגר בוועדת הכספים: להפריד את דמי ניהול מעמלת סוכני הביטוח

נשיא לשכת סוכני הביטוח אמר בוועדה, כי "חייבים להפסיק עם המריחות ולהטיל עיצומים כספיים על חברות הביטוח שמפירות את הנחיית המפקחת על הביטוח"

28.07.2015, 15:26 | אורן פרוינד

יום לאחר שהשיק בית ההשקעות הלמן אלדובי את מודל התגמולים הפנסיוני החדש שלו, המפקחת על הביטוח דורית סלינגר הביעה תמיכה במודל בדיון שנערך היום בוועדת הכספים בכנסת. "אני מצפה משאר הגופים המוסדיים לבנות מודל תגמול חדש באופן מיידי", אמרה סלנגר. ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני הוסיף "עמדת המפקחת על הביטוח תיושם ויאכפו אותה בהקדם".

קראו עוד בכלכליסט

הדיון בוועדת הכספים נסוב סביב ניר עמדה שהפיצה סלינגר בינואר האחרון, לפיו הקשר בין דמי הניהול שמשלמים העמיתים על הפנסיה לבין העמלה שמקבלים סוכני הביטוח (עמלה של 50% מדמי הניהול) הוא אינו תקין.

בית ההשקעות הלמן אלדובי, בשיתוף עם לשכת סוכני הביטוח, השיק אתמול מודל תגמול חדש לסוכנים ולמשווקים הפנסיונים שבא לפתור את ניגוד העניינים האלו. "המודל השקוף" כפי שמכנים אותו בהלמן אלדובי, יהיה מעתה בלתי תלוי בדמי הניהול שמשלם העמית לחברת הביטוח, ובכך הוא למעשה פורץ דרך לשינוי מודל התגמול של סוכני הביטוח בכל חברות הביטוח בישראל.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדובי, צילום: עמית שעל רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדובי | צילום: עמית שעל רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדובי, צילום: עמית שעל

נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברמוביץ, אמר היום בוועדת הכספים כי ״חייבים להפסיק עם המריחות ולהטיל עיצומים כספיים על חברות הביטוח שמפירות את הנחיית המפקחת על הביטוח״. מי שהתנגד נחרצות לדבריו של אברמוביץ הוא מאיר שביט, לשעבר המפקח על הביטוח וכיום מנכ"ל איגוד חברות הביטוח. לדבריו, ״המהלך של המפקחת יביא להעלאת דמי הניהול לעמיתים. אם הסוכנים משרתים את הציבור - אז שיגבו את הכסף מהלקוח״ הוא ציין.

ח״כ מיכל בירן (המחנה הציוני) ציינה כי ״חברות הביטוח עושות שימוש ציני בסוכני הביטוח. זו פשוט גרגרנות. המודל הנוכחי יוצר ניגוד עניינים בלתי אפשרי עבור הסוכן ודמי ניהול גבוהים למבוטח. חייבים לייצר מודל המנתק את הקשר הזה כפי שהציעה המפקחת. אני כאן כדי להבטיח שזה יקרה״.

רמי דרור, מנכ"ל הלמן אלדובי, שעומד מאחרי המודל החדש שהוצג אתמול, ציין בוועדה כי ״אנו מצרים על תגובת חברות הביטוח, תגובתם הינה סימפטום לאותה בעיה והיא העדר קשב לציבור הלקוחות וקהל סוכני הביטוח בישראל. קיימת דרישה לשקיפות ולהוגנות של החברות מול הלקוחות והדבר אף יעזור להסיט את השיח על דמי הניהול ולעבור לשיח על איכות ניהול הכספים הפנסיונים וטיב השירות. הלמן אלדובי גאה להיות החברה הראשונה שיצאה עם המודל השקוף וזה רק עניין של זמן שהחברות האחרות יישרו איתנו קו בנושא זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות