אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים מכרה בשקל אחד בלבד קרקעות שרכשה ב-35 מיליון דולר צילום: עמית שעל

אזורים מכרה בשקל אחד בלבד קרקעות שרכשה ב-35 מיליון דולר

מדובר בקרקעות באוקראינה שהחברה רכשה בשנת 2007. שווי הקרקע הופחת בדו"חות החברה, כך שלא תרשום הפסד בעקבות המכירה

28.07.2015, 19:04 | אורן פרוינד

משבר הנדל"ן במזרח אירופה בשנים 2008-2009 הביא להפסדי הון ללא מעט חברות נדל"ן ישראליות. אחת החברות שנפגעה מהמשבר הזה היא אזורים, שפעלה במדינות סרביה ואוקראינה באותן שנים תחת הבעלים הקודם שעיה בוימלגרין.

קראו עוד בכלכליסט

היום, תחת הבעלים החדש הרשי פרידמן, סגרה החברה מעגל כאשר מכרה שתי חטיבות קרקע שנרכשו על ידה באוקראינה בסוף שנת 2007 תמורת 35 מיליון דולר. אזורים מכרה את הקרקעות האלו תמורת שקל אחד בלבד.

אזורים כבר הפחיתה לחלוטין את ההשקעות האלו בדו"חותיה הכספיים, כך שהיא אינה צפויה לרשום על העסקה הזו הפסד. יתרה מכך, ייתכן כי שהיא אף תרשום רווח של 25 מיליון שקל בעבור הפרשה שביצעה בעבר לתשלום ריבית על הלוואה שהייתה קיימת על הקרקעות.

מדובר בקרקע אחת קטנה בעיר לבוב בשטח של 16 דונם שנרכשה על ידי אזורים וחברת אנגל משאבים (שהייתה אז חלק מקבוצת אזורים) בחודש מאי 2008. על הקרקע הזו תכנן בוימלגרין להקים פרויקט גדול מימדים שיכיל ארבעה בניינים של 16 קומות עם תכולה של 360 יח"ד. על הקרקע הזו שילמו אזורים ואנגל משאבים 3.75 מיליון דולר.

סכום גבוה יותר של 32 מיליון דולר שילמו אזורים ואנגל משאבים על קרקע ענקית בשטח של 1,400 דונם בכפר קטן סמוך לקייב בשם קלינובקה. על הקרקע הזו תכנן בוימלגרין להקים שכונת קוטג'ים ובתים צמודי קרקע שתכלול כ-1250 יח"ד, מרכז מסחרי בשטח של 17 אלף מ"ר וכ-5000 מ"ר נוספים של שטחים ציבוריים שיכללו בתי ספר, גני ילדים, מרפאה , מרכז תרבות , קאנטרי קלאב ועוד. בסופו של דבר ערך הקרקעות ירד בצורה משמעותית והקמת הפרויקטים הפכה ללא כדאית.

הרשי פרידמן, צילום: עמית שעל הרשי פרידמן | צילום: עמית שעל הרשי פרידמן, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה