אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויתניה השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת המניות צילום: אוראל כהן

ויתניה השלימה בהצלחה את השלב המוסדי בהנפקת המניות

הנפקת ויתניה היא הנפקת המניות השנייה מתחילת השנה בבורסה בתל אביב. החברה גייסה 77 מיליון שקל מהמשקיעים המוסדיים

28.07.2015, 20:25 | אורן פרוינד
הנפקת המניות (IPO) השנייה השנה בבורסה בתל אביב יצאה היום (ג') לדרך. חברת ויתניה, מיזם נדל"ן משותף של משפחת פרופר, מודי כידון, האחים רייק ומשפחת חממה, השלימה היום בהצלחה את השלב המוסדי בגיוס המניות הראשוני שלה בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

ויתניה ביקשה לגייס 77 מיליון שקל בשלב המוסדי כחלק מגיוס כולל של 95 מיליון שקל. החברה קיבלה בשלב המוסדי ביקושים של 100 מיליון שקל מגופים מוסדיים וגייסה את מלוא הסכום המתוכנן. בהתאם לתקנות, ויתניה השאירה 20% מסכום הגיוס לשלב הציבורי (משקיעים פרטיים) שייערך ביום חמישי. מחיר המניה בהנפקה נקבע על 9.87 שקל שהינו מחיר המינימום. המחיר מגלם לויתניה שווי של 475 מיליון שקל אחרי הכסף ובהתחשב בהנחת מוסדיים של 2.5%, מדובר בשווי אפקטיבי של 463 מיליון שקל אחרי הכסף.

מימין: אהוד סמסונוב ועופר זיו, צילום: אוראל כהן מימין: אהוד סמסונוב ועופר זיו | צילום: אוראל כהן מימין: אהוד סמסונוב ועופר זיו, צילום: אוראל כהן

הצלחת השלב המוסדי מבטיחה לויתניה כניסה מהירה למדד ת"א יתר 50 - מה שיספק לה ביקושים מצד תעודות הסל. בכדי להיכלל במדד, ויתניה הייתה צריכה להגיע לשיעור אחזקות ציבור של 25% לפחות. בשלב המוסדי החברה הנפיקה 16% ממניותיה (כחלק מהנפקה כוללת של 20%) וביחד עם אחזקות ישנות של 11.2% של קופות הגמל וקרנות הנאמנות של הראל, היא הגיעה לשיעור אחזקות ציבור של 27.2% והבטיחה לעצמה מקום במדד.

שווי החברה בהנפקה מגלם הנחה של 10% על ההון העצמי של ויתניה שהסתכם בסוף הרבעון הראשון של 2015 בכ-418 מיליון שקל. ההנחה על ההון העצמי ניתנה למרות שחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי העריכה את שוויה של ויתניה בכ-495 מיליון שקל, פרמייה של 18% על ההון העצמי וגבוה ב-30% מהשווי המבוקש של ויתניה בהנפקה (לפני הכסף).

חברת ויתניה נוסדה לפני עשרים שנה והיא עוסקת בייזום ואחזקה של נדל"ן מניב בישראל. החברה מנוהלת על ידי עופר זיו ויו"ר הדירקטוריון שלה הוא אהוד סמסונוב שמחזיק גם ב-7.25% ממניות החברה. בין הפרויקטים המפורסמים של החברה ניתן למצוא את בית ורניט בהרצליה פיתוח, בית זיויאל ברמת החייל (משרדיו של בית ההשקעות אלטשולר שחם) וטרמינל פארק באור יהודה.

לויתניה יש אגרות חוב שנסחרות בבורסה (בהיקף של 175 מיליון שקל) עוד טרם הנפקת המניות. האג"ח נסחרות בתשואות לפדיון יציבות של 2.0%-2.5%. אלו נשענות על שיעור מינוף של 48.4% (חוב ל-CAP) ודירוג אשראי של A3 על ידי מידרוג. לחברה מדיניות חלוקת דיבידנד של לפחות 30% מהרווח הנקי. ויתניה היא החברה השנייה שמבצעת הנפקה ראשונית בתל אביב לאחר שחברת התשתיות אורון השלימה הנפקה בחודש מאי האחרון בשווי של 225 מיליון שקל ועלתה מאז ב-6.5%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות