אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמיתי קמבר, סרן (במיל'): "פנסיית גישור היא בונוס מוזר שמעודד עצלנות" צילום: אוראל כהן

אמיתי קמבר, סרן (במיל'): "פנסיית גישור היא בונוס מוזר שמעודד עצלנות"

קמבר, בוגר תלפיות, אגף התקשוב: "שיטת התגמול שצה"ל מציע, במידה מסוימת גם ועדת לוקר, דופקת 80% ממשרתי הקבע, שיעזבו את צה"ל הרבה לפני גיל הפרישה"

29.07.2015, 08:07 | שאול אמסטרדמסקי
סטטוס: בן 28, השתחרר לפני שנה, עובד על דוקטורט במתמטיקה.

מה הקפיץ אותו: "הטור הזה של איש הקבע בן ה־25 שבוכה על פנסיית הגישור שייקחו לו. זה לא מייצג אותי ואת החברים שלי, גם לא המחאה של נשות הקבע. אף אחד מאיתנו לא מרגיש שהעובדה שייקחו לו את פנסיית הגישור היא שתפגע בו. זה אולי רלבנטי לאנשים לפני הפרישה, אבל אותם ממילא לא מנסים לשמור במערכת".

אז מה כן: "מעבר לחוסר הצדק זה לא חכם. אם אתה רוצה להשאיר חזקים מאוד במערכת, אתה צריך להציע דברים אחרים. אני השתחררתי עכשיו. צה"ל רצה להשאיר אותי. לא דיברו איתי על פנסיית גישור, דיברו איתי על מענקים ועל אוטו ועל תפקידים מעניינים, ועניין הפנסיה לא רלבנטי. למעשה, אם היו אומרים לי 'תפרוש בגיל 45 ותקבל פנסיית גישור לכל החיים', הייתי נעלב וחושב שתופסים אותי כמי שרוצה להתעצל בחלק השני של החיים".

אמיתי קמבר, צילום: אוראל כהן אמיתי קמבר | צילום: אוראל כהן אמיתי קמבר, צילום: אוראל כהן

ומה עם המבוגרים יותר: "המפקד שלי לשעבר, רב סרן, פורש בגיל 31 ולא מקבל כלום. מה, הוא לא הקריב את חייו? הקריב. אז למה הוא לא מקבל כלום? למה רק זה שפורש בגיל 45 מקבל? זה לא שצה"ל רוצה לעודד אנשים לתרום למדינה ולהישאר בקבע; שיטת התגמול שצה"ל מציע, במידה מסוימת גם ועדת לוקר, דופקת 80% ממשרתי הקבע שלא יגיעו כלל לגיל הפרישה. יותר מכל, הוויכוח הזה משקף את פער הדורות".

הניתוק: "הטיעונים של משרד הביטחון, העובדה שהם שולחים אלופים להילחם בזה, מעידה שהם מנותקים מהמציאות. הם כאילו לא מדברים עם האנשים בשטח שזה רלבנטי להם. יש נתק מוחלט. הם לא מייצגים את טובת המערכת. הדרך הטובה להשאיר אנשים מצוינים היא מענקים, ולא בונוס מוזר שמעודד עצלנות והישרדות בתפקיד".

והלוחמים: "אני לא יכול לדבר בשמם, אך אני משוכנע שמ"פ קרבי יעדיף את אותם הדברים - מה הוא יקבל עכשיו ומה תהיה מידת העניין שלו".

אנשי קבע - רוצים גם אתם להגיב על דו"ח לוקר? פנו אלינו במייל mail@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
עם כל הכבוד אינך מייצג את הלוחמים ואת תומכי הלחימה.
קחו לדוגמא לוחם, קצין או נגד, שבגיל 35 משחררים אותו. אין לו מה להציע באזרחות זולת להיות שומר בכניסה לקניון. הכותב, כבוגר תלפיות, יכול מחר להתקבל לאיזה חברת הייטק שהוא רוצה עם שכר של פי 5 ממשרת קבע. תחשבו על קצין קרבי שהיה סמג"ד ואח"כ ביצע תפקידי מטה עד גי פרישה, מה יתנו לו? מענק שיגמר אחרי 4-5 שנים? ומה אחר כך? אלה לא אנשי הייטק, אלה הם חומת המגן האמיתית שלנו. מצידי שיפריטו בצבא כל מה שאינו קשור בלחימה או תומכי לחימה ושיעבדו עד גי 67, אך ללוחמים מגיע הכל.
ישראלי  |  29.07.15
8.
אינטרס הפרישה המוקדמת הוא של הצבא ,לא של איש הקבע....
תאפשרו לאיש הקבע לפרוש כחוק (60+) ונראה כמה "ינצלו" את פנסיית הגישור שהיא בערך חצי ממשכורתם האחרונה, מי מוכן לקבל בגיל 45 פנסיה של חצי ממשכורתו ולהיזרק לשוק אזרחי שלא קולט אפילו מיומנים ומקצועיים ממנו בתחומים הרלוונטיים? כל סקר שנעשה לגבי פורשים אחרי שנתיים שלוש לפרישתם הוכיח שרובם הגדול לא רצה לפרוש ומעל ל 90% מהם אם מצאו עיסוק חדש, הרי זה בשכר נמוך הרבה יותר משכרם האחרון בצה"ל. די להתלהמות. הבעיה שנוצרה בצה"ל היא אחרת, פערי השכר בין הדרגות בין עכשיו ללפני 20 שנה זו הבעיה! פעם עליה בדרגה מסא"ל לאל"מ היתה 10% היום מעל 25% ומעלה.....
29.07.15
לכל התגובות