אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים ממשיכה במעצר בעלי דירות שהעלימו מסים; מספר העצורים מגיע ל-20 צילום: אלכס קולמויסקי

רשות המסים ממשיכה במעצר בעלי דירות שהעלימו מסים; מספר העצורים מגיע ל-20

בין העצורים, אשה המחזיקה שבע דירות אך דיווחה על שתי דירות בלבד, ואברך שהודה שהעלים למעלה ממיליון שקל מהכנסות משכירויות של נכסים בבעלותו

29.07.2015, 14:11 | עמרי מילמן

רשות המסים המשיכה השבוע בגל המעצרים והחקירות של בעלי דירות שנדרשו במהלך השנה לדווח לרשות על הכנסותיהם אך התעלמו מפניות הרשות.

תושבת תל אביב, שמחקירת רשות המסים עולה כי היא מחזיקה ב-7 דירות כבר מספר שנים, דווקא ענתה לרשות המסים אך דיווחה על 2 דירות בלבד שנרכשו והושכרו החל מ-2013. האישה מחזיקה בדירות במרכז ירושלים, תל אביב, חולון ונתניה, אותן רכשה והשכירה בעוד שהיא מתגוררת בדירה בדמי מפתח. עורך דינה, עמית בר-טוב מסר לכלכליסט כי: "מרשתי בימים אלו שוקדת להסדיר את כל חובותיה לרשות המסים".

קראו עוד בכלכליסט

אדם נוסף שנעצר על ידי רשות המסים הוא תושב בני ברק, שכיר באולם שמחות ואברך בשני כוללים שמשכיר שש מתוך שבע דירות שבבעלותו בבני ברק, עפולה וקריית אתא. מלבד דירות אלה, היו לו שמונה דירות נוספות שרכש ומכר מאז 2007, כאשר החזיק בכל נכס כשלוש שנים בממוצע. על פי הודאתו, העלים למעלה ממיליון שקל מהכנסותיו מהשכירות. מעבר להכנסות משכירות, בחקירה גם עלה כי הוא גם מחזיק ב-15% ממניות חברת אולם השמחות בה הוא עובד, וכי לא דיווח על ההכנסות מהחזקת המניות.

ממשיכים להעלים הכנסות, צילום: שאטרסטוק ממשיכים להעלים הכנסות | צילום: שאטרסטוק ממשיכים להעלים הכנסות, צילום: שאטרסטוק

בין בעלי דירות שנעצרו השבוע גם תושב נתניה, שעוסק ב"קבלה ופנימיות התורה" וחשוד כי העלים הכנסות מאז 2005 מהשכרת 9 דירות. האיש הודה בחקירה כי כי העלים מעל 2 מיליון שקל. גמלאי צה"ל מאשדוד שמשכיר 4 דירות באשדוד ובאשקלון, ולפי הודאתו העלים מעל מיליון שקל מאז 2004. כל בעלי הדירות העצורים שוחררו לביתם בתנאים מגבילים.

גל המעצרים החל בשבועות האחרונות לאחר שבשנה האחרונה רשות המסים שלחה כ-105 אלף המכתבים שקראו לאנשים לדווח על הכנסותיהם. כמחצית מהמכתבים נשלחו לבעלי מעל 3 דירות. כ-70,000 איש השיבו למכתבים עם נתונים לגבי הכנסותיהם ומתוכם כ-20,000 איש פתחו תיקי עוסק בגין הכנסות החייבות בדיווח. לפי רשות המסים עד כה, נחקרו כ-250 איש שלא הגישו דוחות ונעצרו 20 חשודים. ברשות מציינים כי בשבועות האחרונים, התבצעו לאחר שלא השיבו למכתבים גם לאחר קבלת תזכורת ולאחר שיודעו כי אי מענה מהווה עבירה פלילית. מעצרים נוספים צפויים בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

40.
אם כולם יכלו להשכיר דירות/לחלק - המחיר היה יורד+היה יותר הצע
במקום השיטה המוזרה הזו.. תגדירו כמה מותר לקבל בשכד ללא דיוו - למשל: בדירה חדר אחד - עד 700 ש"ח בחודש אין דיווח 2 חדרים - עד עד 1300 ש"ח אין צורך בדיווח 3 חדרים 2500 ש"ח וכו' הכוונה - עד סכומי שכ"ד אלו לדירה אין צורך בדיווח.. עד נניח 10 דירות. מה קיבלנו: 1. הורדת עלות שכ"ד כדי להמנע מדיווח/הענשה 2. מאחר וזה קל וחוקי - יותר דירות
תמר  |  30.07.15
38.
לחקור איך הפך השר חיים כץ ה"שכיר" בתע"א ובכנסת למולטימנר כבד
מציע לשלטונות המס ואכיפת החוק לבדוק איך הצליח השר ה"שכיר" חיים כץ להיות מולטימיליונר בשווי עשרות מיליונים, וברכוש נדל"ן הכולל דירות רבות, כפי שהוזכר לאחרונה בתקשורת. פרט למניות "ישראמקו" ועוד, לשר הרווחה חיים כץ המולטימיליונר רכוש נדל"ן רב: שני בתים בשוהם, שתי דירות בר"ג שחוברו יחדיו ופוצלו להשכרה, דירות מושכרות בבאר שבע ולאחרונה רכש דירות בקריית אונו. גם שלושת בניו בעלי דירות ברעננה ובמקומות נוספים. מאיפה יש לחיים כץ המולטימיליונר כל הכסף והרכוש האדיר הזה, למרות שרישמית היה טכנאי שכיר בתע"א ואח"כ ח"כ שכיר?
לחקור מקור רכוש השר חיים כץ  |  30.07.15
לכל התגובות