אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג חותכת את דירוג אלון רבוע כחול בשתי דרגות צילום: יאיר שגיא

מידרוג חותכת את דירוג אלון רבוע כחול בשתי דרגות

הדירוג החדש נקבע על "Ba2" וזאת לאחר הורדת דירוג נוספת בתחילת החודש. הסיבה המרכזית - ההתחייבות של אלון רבוע כחול לתמוך ברשת מגה

29.07.2015, 14:18 | רעות שפיגלמן

שרשרת הורדת הדירוג של קבוצת אלון רבוע כחול ממשיכה. היום (ד') הודיעה חברת הדירוג מדרוג על הפחתת שתי דרגות בדירוג סדרת האג"ח ג'.

קראו עוד בכלכליסט

דירוג האג"ח עובר מקטגורית דירוג השקעה לדירוג ספקולטיבי מה שאומר שיכולת הפירעון של אלון רבוע כחול מוערכת כעת כהרבה מתחת לממוצע, זאת לעומת יכולת ממוצעת שנתנה לה חברת הדירוג בתחילת החודש. רק בתחילת החודש ירד הדירוג מ-Baa2 ל-Baa3, והיום ירד בשתי דרגות נוספות לרמה של Ba2.

בחברת הדירוג חוששים בחודשים האחרונים מהתחייבותה של אלון רבוע-כחול לתמוך ברשת מגה וכי אלו מהווים איום משמעותי על נזילותה של אלון רבוע כחול ועל גמישותה הפיננסית כאשר ברקע ערבויות בהיקף של 470 מיליון שקל שהעמידה רבוע כחול לבנקים ולספקי ביטוח אשראי של מגה.

שרשרת הפחתות הדירוג באה על רקע המאורעות בחודשים האחרונים באלון רבוע-כחול ובמגה, תחילתם בחילופי ההנהלה הבכירה באלון רבוע-כחול, ובהמשך, במסגרת הסדר החוב עם מגה, הודעת אלון רבוע-כחול על תמיכה ברשת מגה לצורך החזר הלוואות שנטלה הרשת.

רבוע כחול הודיעה שלשום כי תעמיד למגה הלוואות צמודות מדד בהיקף של 205 מיליון שקל בנוסף ל-95 מיליון שקל כהלוואת גישור שתוחזר באמצעות הקצאת זכויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות