אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחירון המשומשות לאוגוסט: יציבות בג'יפונים, ירידות חדות בפיז'ו וסיטרואן

מחירון המשומשות לאוגוסט: יציבות בג'יפונים, ירידות חדות בפיז'ו וסיטרואן

לדברי גורמים בענף הרכב, עקב הביקוש לרכבי כביש שטח רכים, מחיריהם יישמרו במהלך חודשי הקיץ באופן חריג במחירונים

30.07.2015, 09:54 | תומר הדר

מחירוני הרכב המשומש של לוי יצחק לחודש אוגוסט מאופיינים בשמירת ערך יוצאת דופן של כל דגמי רכבי הכביש שטח - ה"ג'יפונים", כך נודע ל"כלכליסט". לדברי גורמים בענף הרכב, עקב הביקוש הערני לרכבי כביש שטח רכים, ההולכים ומחליפים את המכוניות המשפחתיות, מחיריהם יישמרו במהלך חודשי הקיץ באופן חריג במחירונים.

לפי מחירון לוי יצחק של החודש הבא הצפוי להתפרסם, עולה שמחירם של הונדה HRV ו-CRV לא השתנה כלל. גם טויוטה ראב 4 נותר ללא שינוי. ביונדאי, רכבי הכביש שטח סנטה פה ו-IX35 לא איבדו כלל ממחירם, כמו גם דגמי השטח של סובארו - הVX והפורסטר. מגמת יציבות דומה נרשמה גם במאזדה, שם ה-CX5 שמר על מחירו, כמו גם הגראנד ויטארה והקרוב אובר, דגמי הכביש שטח של סוזוקי והספורטאז' והסורנטו של קיה. לעומת דגמי הכביש שטח ששמרו על יציבות מוחלטת במחיריהם, ביתר הדגמים נרשמו ירידות ערך ממוצעות של כשני אחוזים. כך, מכוניות הספורט של אבארט ירדו בשני אחוזים. גם דגמי אופל מן השנתונים האחרונים, דגמי מאזדה המשפחתיים ודגמי קיה המשפחתיים.

סובארו פורסטר, צילום: אתן יצרן סובארו פורסטר | צילום: אתן יצרן סובארו פורסטר, צילום: אתן יצרן

כפי שפורסם ב"כלכליסט", מהלך המכירות האגרסיבי של יבואנית פיז'ו וסיטרואן להוזלת מחירי רוב דגמי החברה, גרר עמו ירידות משמעותיות בערכי דגמי היבואנית במחירוני אוגוסט. כך לדוגמה מחירה של סיטרואן C1 משומשת מודל 2015 - מכונית שדגמיה החדשים הוזלו בכמעט 7,000 שקלים על ידי היבואן, ירד במחירון אוגוסט בכ-6,000 שקל. אותה סיטרואן C1 ממודל 2013 ירדה ב-3,000 שקלים. (כאשר מחירה של סיטרואן C1 חדשה כיום הוא 60 אלף שקלים). מכונית היוקרה של סיטרואן - ה-DS4 ממודל 2014 איבדה מערכה חמשת אלפים שקלים במחירון חודש אוגוסט. גם בפיז'ו נרשמו ירידות. כך לדוגמה רכב הכביש שטח פיז'ו 3008 הוזל על ידי היבואנית בשיעור מהותי של כ-15 אלף שקל. מכיוון שכך, במחירון החדש פיז'ו 3008 ממודל 2014 הוזלה בשמונת אלפים שקלים, ואילו 3008 מודל 2013 איבדה 4,000 שקלים ממחיר המחירון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
כל הנושא הזה של "יצחק לוי" הוא מטופש לגמרי
זה כאילו אנשים החליטו, משום מקום, להאמין לבן אדם שקוראים לו יצחק לוי? אותי לא מעניין מה אדון יצחק אומר. אני מתמחר את הרכב בכמה שאני חושב שהוא שווה - אם זה 25,000 מעל ה"מחירון" או 20,000 מתחתיו. מי קבע שאדון יצחק יחליט כמה יעלה הרכב? למה כולם הולכים כמו עדר של דבילים אחרי שמאי רכב?
תומר  |  30.07.15
לכל התגובות