אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקציב המדינה נדחה פעם נוספת - ליום רביעי צילום: אלעד גרשגורן, ישראל יוסף

תקציב המדינה נדחה פעם נוספת - ליום רביעי

מחר וביום ראשון צפויים להתקיים דיונים בקבינט החברתי כלכלי בכדי לקדם את ההסכמים על התקציב. תקציב הביטחון עוד נותר פתוח

30.07.2015, 16:36 | עמרי מילמן

אישור התקציב, נדחה פעם נוספת ליום רביעי ה-5.8. התאריך המקורי לאישור התקציב היה אמור להיות לפני שבוע בדיוק, אך בפועל לא הצליחה הממשלה להגיע להסכמות לגבי התקציב והוא נדחה בשבוע- להיום (ה'). כבר במהלך השבוע, היה ברור כי שר האוצר וראש הממשלה עוד לא הצליחו להגיע להבנות עם כל מפלגות הקואליציה בנוגע לפריסת ההסכמים הקואליציוניים ולגבי תקציב הביטחון. לאחר שתאריך האישור נדחה ליום שני הבא, היום הוא נדחה פעם נוספת ליום רביעי. באוצר ציינו היום כי הדחייה נועדה "על מנת לאפשר לשרי הממשלה שהות מספקת לעיון בחוק בתוכנית הכלכלית לחוק התקציב 2015-2016." ביום שלישי צפוי להתקיים דיון בקבינט הכלכלי חברתי על רפורמות ושינויים מבניים.

קראו עוד בכלכליסט

ביום ראשון צפויים להתקיים דיונים בקבינט החברתי כלכלי בכדי לקדם את ההסכמים על התקציב. מחר יעסוק הקבינט בתוכניות הדיור ובהוזלת מחירי המזון ואילו ביום ראשון יעסוק בנושאי הבריאות והביטוחים.

אישור התקציב בממשלה נדחה כבר מספר פעמים במהלך החודש האחרון, והיה אמור להתקיים ביום חמישי הבא. אך כעת מנסים באוצר לעמוד בחוק היסוד שקובע כי החוק צריך לעלות לממשלה עד סוף החודש. בשלב זה ישנן הבנות לגבי הפחתת ההסכמים הקואליציוניים, כך שיתאפשר לעמוד במסגרת ההוצאות, אך טרם סוכמו הסכומים המדויקים עם המפלגות בכל הנוגע לקצבאות הילדים ויתר ההתחייבויות. ההתחייבויות עומדות על 8.5 מיליארד שקל. עם זאת, מכיוון שבאוצר מעוניינים לשמור על יעד גרעון של 2.9% ב-2016, הם מנסים לפרוס את התשלומים על שנתיים. אחת הדרכים לכך למשל היא להעניק מענק חד פעמי לילדים בהגיעם לגיל 18 במקום להגדיל היום את קצבאות הילדים. ככל הנראה, תחילת החיסכון תהיה ב-2017, אך תהא רטרואקטיבית גם לשנת 2016.

בנימין נתניהו וראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי, צילום: אבי אוחיון לעמ, עומר מסינגר בנימין נתניהו וראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי | צילום: אבי אוחיון לעמ, עומר מסינגר בנימין נתניהו וראש אגף התקציבים באוצר אמיר לוי, צילום: אבי אוחיון לעמ, עומר מסינגר

מה שנותר עוד פתוח הוא תקציב הביטחון. יתקיימו דיונים בין הדרג הפקידות - מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד והממונה על התקציבים, אמיר לוי, יחד עם מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל במטרה להשיג הבנות לגבי תקציב הביטחון כאשר במקביל, גם בדרג הפוליטי - שר האוצר כחלון ושר הביטחון יעלון ימשיכו לדון בנושא במטרה להגיע להסכמות עד ליום שני.

כרגע המחלוקת היא בנוגע לגובה התקציב כמו גם יישום המלצות וועדת לוקר אליהן מתנגד שר הביטחון נחרצות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
בלונים מלאי תוכניות והצהרות והבטחות הכי קל להפריח לציבור -ובזה כחלון מאוד מיומן .
טרם סוכמו הסכומים המדויקים עם המפלגות בכל הנוגע לקצבאות הילדים ויתר ההתחייבויות. ההתחייבויות עומדות על 8.5 מיליארד שקל. עם זאת, מכיוון שבאוצר מעוניינים לשמור על יעד גרעון של 2.9% ב-2016, הם מנסים לפרוס את התשלומים על שנתיים..? למה מדינה יש 2 תקציבי גרעון ...??? כחלון במסגרת הסכמי הגועליזציה מוביל את הגירעון ל 3% ומעלה !! לכל בר דעת בציבור מובן שהגדלת הגירעון איננו כדי לעשות למען הציבור בהטבות בתחום הבריאות-הרווחה אלה לפטם את המיגזר הציבורי בפנסיה התקציבית ואת 120 נבחרי הציבור ולשכותיהם במליוני שח בשנה כפי שנודע על תוספת של 5 לשכות סגני שרים בעלטת של מיליון שח לשנה לכל לשכה בתוספת העלאת שכר ח"כ שעלה בעשור 1 בלבד ב-140% כפי שחברי הכנסת קובעים הם את מסלול ההצמדות לשכרם ללא כל הקשר לשכר המינימום במשק .. תחילת החיסכון תהיה ב-2017, אך תהא רטרואקטיבית גם לשנת 2016. ?? במדינה שבה ממשלות מתחלפות כל שנתיים ??. תוכנית הדיור של כחלון ב-2 מיליארד שח כבר חורג מהתיקצוב המקורי כבר ב-300 מיליון כאשר תוקצב ב-1.7 מיליארד שח - מאיפה יביאו 300 מליון שח שח ?? דרעי שותק....רפורמת הדיור למעשה מעניקה לציבור החרדים - למשתכן החרדי מיליארדי שח בתחום הדיור על פי הסרת קרטריונים של השתכרות/שרות בצה"ל ... כחלון למעשה "בגד ורימה" זוגות צעירים בישראל בסטייל ...כחלון בחר לפטם מיגדרים ללא כל שיויוניות בינהם ...בבחירות הבאות נתחשבן עם כחלון -לא נשכח ולא נסלח.
ר.כהן  |  30.07.15