אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבלונים של גוגל יביאו אינטרנט לסרי לנקה

הבלונים של גוגל יביאו אינטרנט לסרי לנקה

פרויקט Loon של ענקית הטכנולוגיה מתבסס על בלונים שטסים בגבול האטמוספרה כדי לספק חיבור אינטרנט מהיר לאזורים מבודדים. סרי לנקה תהיה המדינה הראשונה בעולם בה יפעלו הבלונים

30.07.2015, 11:22 | הראל עילם

סרי לנקה תהיה המדינה הראשונה בעולם שתקבל כיסוי אינטרנט מלא דרך פרויקט התקשורת השאפתני של גוגל, Loon. ממשלת סרי לנקה והנהלת החברה הודיעו אמש (ד') במשותף על חתימה של מזכר הבנות בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

מיזם גוגל Loon החל לפעול בצורה ניסיונית ב-2013 ואמור להתחיל לפעול במלואו במרץ 2016. המיזם השאפתני מורכב ממאות בלונים שמרחפים בגבול החלל ומספקים תקשורת אלחוטית למכשירים ברדיוס של עשרות קילומטרים.

בלון גוגל Loon בלון גוגל Loon בלון גוגל Loon

החברה נעזרת באלגוריתמים מתקדמים כדי לחזות בדיוק את כיוון הרוחות ומזג האוויר בסטרטוספרה, ועל ידי שינויים קלים בגובה ובכיוון מסוגלים לדאוג לכיסוי מלא וקבוע של אזורים מסוימים - כך שתמיד יש בלון כלשהו בטווח קשר. החברה כבר הפריחה מאות בלונים ויצרה מפעל שלם לייצור בלונים נוספים.

מנגלה שמרוויירה, שר החוץ והתקשורת של סרי לנקה, הבטיח כי Loon יספק כיסוי מלא בכל המדינה עם "חיבור אינטרנט מהיר ובמחירים משתלמים". הוא הוסיף בגאווה כי סרי לנקה תהיה המדינה הראשונה באזור עם כיסוי אינטרנט וסלולר מלא. משתמשים מקומיים יוכלו להתחבר ישירות לרשת של גוגל וספקיות סלולר ואינטרנט יוכלו להשתמש ב- Loon לצרכיהן. מהנטאן קנגאי, ראש משרד התקשורת בסרי לנקה, אמר כי גוגל בכך גם תסייע לשדרוג תשתית התקשורת במדינה והורדת מחירי ההתקשרות.

סכמת פעולת הבלונים סכמת פעולת הבלונים סכמת פעולת הבלונים

למרות מלחמת האזרחים העקובה מדם בסרי לנקה, ששיתקה אותה במשך יותר מ-25 שנה והסתיימה רק ב-2009, מדובר באחת המדינות המתקדמות והעשירות בדרום אסיה. סרי לנקה היתה המדינה הראשונה באזור עם חיבור אינטרנט, מכשירי סלולר, רשת סלולר 3G או רשת סלולר 4G. המדינה אף השלימה את פריסת רשת הסלולר 4G הראשונה שלה לפני שנתיים - ובכך הקדימה את ישראל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות