אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: האקרים סינים הם שהפילו את מערכות יונייטד איירליינס צילום: בלומברג

דיווח: האקרים סינים הם שהפילו את מערכות יונייטד איירליינס

גורמים הקשורים לחקירת תקלת המחשב הנרחבת במחשבי חברת התעופה טוענים שמדובר במתקפת סייבר. על פי החשד מדובר באותה קבוצה שפרצה למחשבי הממשל הפדרלי בארצות הברית ולענקית הביטוח אנת'ם

30.07.2015, 20:34 | רפאל קאהאן

האקרים סינים הם שחדרו למערכות של יונייטד איירליינס, חברת התעופה השנייה בגודלה בעולם, לפני כחודשיים - כך אמרו גורמים המקורבים לחקירת המקרה לסוכנות בלומברג. בנוסף, חושדים החוקרים שמאחורי הפריצה עומדת הקבוצה שפרצה למחשבי משרד מנהל משאבי האנוש של הממשל הפדרלי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הערכות, אותם האקרים פרצו גם למחשבי ענקית הביטוח האמריקאית אנת'ם, במהלכה נגנבו מיליוני תיקים של מבוטחים ובכירים. ככל הנראה שההאקרים אינם פושעי סייבר כי אם מומחי פריצה שעובדים במסגרת גורמי ביון שכנראה מקושרים לממשל הסיני. החוקרים מצאו שעיקר הפרטים שנגנבו כוללים רשימות נוסעים, תעודות משלוח כבודה ויעדי טיסה. ביחד עם הפרטים שנגנבו בפריצות הקודמות, מדובר במידע שהצלבתו יכול לספק פרטים מדוייקים על כל אדם ששמו מופיע ברשימות.

האקרים סינים ומרגלים, צילום: שאטרסטוק האקרים סינים ומרגלים | צילום: שאטרסטוק האקרים סינים ומרגלים, צילום: שאטרסטוק

פעילות סייבר שמקורה בסין וצפון קוריאה מוגדרת לרוב כפעילות פוליטית או ריגול בטחוני ותעשייתי. לסין יש יחידת האקרים ייעודית שידועה ביכולותיה המתקדמות. בדומה למודל הסיני, גם בצפון קוריאה הקימו יחידה דומה שפעולת מבסיסים הנמצאים בסין - וגם הם כנראה פועלים בסיוע בייג'ינג.

יונייטד איירליינס דיווחה על שתי תקלות מחשב חמורות בהפרש של כחודש אחת מהשניה. התקלה הראשונה שזוהתה בתחילת יוני היא זו שהביאה לחשיפת הפריצה. עם זאת, התקלה השנייה שגרמה להשבתת מטוסי החברה מתחילת יולי כנראה לא שורה לפריצה ומקורה בבעיה במחשבי החברה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות