אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל מפיצה בחשאי גרסה חדשה של משקפי גלאס צילום: בלומברג

דיווח: גוגל מפיצה בחשאי גרסה חדשה של משקפי גלאס

בינואר השנה הודיעה החברה על הפסקת שיווק הגרסה הראשונה של גוגל גלאס - והחזירה את המשקפיים לשולחן התכנון; לפי הדיווח, כעת ניתן לחבר אליהם מיני-מחשב

30.07.2015, 23:41 | עומר כביר

הקאמבק של גוגל גלאס: ענקית הטכנולוגיה החלה להפיץ בחשאי גרסה חדשה של המשקפיים החכמים שלה, שמיועדים לשימוש בתעשיות הבריאות, הייצור והאנרגיה – כך חושף הערב "וול סטריט ג'ורנל".

בינואר השנה הודיעה גוגל על הפסקת שיווק הגרסה הראשונה של גוגל גלאס, Explorer. מומחים רבים הכריזו אז כי גוגל בפועל "הרגה את המוצר", אך "כלכליסט" העריך שמדובר רק בשלב נוסף בהליך הפיתוח שלהם שמבשר של חזרה לשולחן התכנון. זאת, בין השאר, לאור העובדה שפיתוח המשקפיים החכמים לא רק שלא צומצם אלא אף הועבר לחטיבה עצמאית. 

הערכות אלו זכו לחיזוק כשחודשיים מאוחר יותר הבהיר יו"ר גוגל, אריק שמידט, שפיתוח המשקפיים לא הופסק, וכן בעקבות דיווחים שלפיהם החברה נערכת להציג גרסה משופרת שלהם.

כעת מאשר הוול סטריט ג'ורנל דיווחים אלו, ואף חושף שהחברה כבר החלה בהפצת הגרסה החדשה של גלאס. לפי הדיווחים, שמבוסס על מקורות בעלי ידע בנושא, העיצוב של הגרסה החדשה דומה לזה של הדגם הקודם, כאשר השינוי העיקרי הוא מערכת שמאפשרת לחבר להם מיני-מחשב.

גוגל גלאס, צילום: איי אף פי גוגל גלאס | צילום: איי אף פי גוגל גלאס, צילום: איי אף פי

הדגם החדש כולל גם מעבד מהיר יותר מתוצרת אינטל, חיי סוללה משופרים של עד כשעתיים ויכולות קישוריות משופרות. המסך דמוי הקובייה שניצב בפינת עין ימין ושימש כאמצעי הפלט העיקרי הוא עכשיו ארוך יותר ודק יותר, וניתן להציב אותו לאורך או לרוחב. בנוסף, ניתן לחבר למשקפיים סוללה חיצונית באמצעות חיבור מגנטי. גוגל משווקת הגרסה החדשה לעסקים בלבד, כאשר גרסה צרכנית לא צפויה להגיע לשוק בשנה הקרובה.

בניגוד להשקה הרועשת המקורית של גלאס ב-2012, החברה לא מתכננת לבצע השקה רשמית לגרסה הנוכחית. תחת זאת, החברה מפיצה את המשקפיים למפתחים נבחרים, במטרה שאלו יצרו אפליקציות עסקיות לשימוש בהן. לדברי המקורות, המטרה היא להכניס את המשקפיים לעסקים בסתיו הקרוב. 

גלאס נחשב למוצר המושמץ ביותר בהיסטוריה של גוגל, אף יותר מהרשת החברתית הכושלת גוגל+. המשקפיים החכמים זכו לביקורות חריפות מצד פרשנים ואזרחים, שסלדו במיוחד מהמצלמה שכלולה בהם ושמאפשרת למשתמשים לצלם בחשאי את סביבתם. עסקים רבים בארה"ב אסרו על לקוחות שחבושים בגלאס להיכנס לשטחם, ולמשתמשים עצמם הוצמד כינוי גנאי – Glassholes. 

העברת המיקוד ממוצר צרכני למוצר עסקי היא, כך נראה, תוצאה של הביקורת החריפה שספגו המשקפיים ומשקפת הבנה שייתכן שהציבור לא מוכן בשלב זה לקבל משקפיים חכמים כמוצר מיינסטרים. בגוגל מקווים להימנע מבעיות פרטיות שונות עם הדגם הנוכחי, מכיוון שיעשה בו שימוש בסביבות עבודה פרטיות ולא במרחב הציבורי. 

בין השימושים שנבדקו לדגם החדש נכללים שימוש על ידי מנתחים בעת ניתוח כדי לקבל עצות מעמיתים או כדי להדריך סטודנטים, או טכנאים שנעזרים במשקפיים כדי לקבל סיוע מטכנאים אחרים בעת תיקון ציוד יקר. עם זאת, לדברי המקורות, גוגל עדיין מחויבת לקידום הטכנולוגיה ולהוצאת גרסה חדשה של גלאס גם לשוק הצרכני. 

גוגל לא הגיבה לפרסום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות