אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יציבות בשוק המט"ח; אגוד: הדולר עשוי להתחזק במחצית הראשונה של 2016 צילום: בלומברג

יציבות בשוק המט"ח; אגוד: הדולר עשוי להתחזק במחצית הראשונה של 2016

הדולר עלה היום בשיעור מזערי של פחות מ-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.78 שקלים; היורו איבד 0.1% ושערו היציג נקבע על 4.136 שקלים

31.07.2015, 12:42 | שירות כלכליסט

 הדולר עלה היום בשיעור מזערי של פחות מ-0.1% ושערו היציג נקבע על 3.783 שקלים; היורו איבד 0.1% ושערו היציג נקבע על 4.136 שקלים. בעולם מתחזק המטבע האירופי ב-0.1% לעומת השטר הירוק. 

אתמול פורסם שיעור הצמיחה של המשק האמריקאי לרבעון השני - 2.3% - שהיה נמוך מעט מהתחזיות; עם זאת מרבית האנליסטים סבורים כי הנתונים עומדים בקנה אחד עם ההערכות שלפיהן הפדרל ריזרב יפחית את הריבית בספטמבר.

כלכלני בנק אגוד כתבו בסקירתם השבועית כי "נתוני מאקרו מעורבים והחלטות ריבית בארץ ובארה"ב גרמו השבוע לתנודות בשער החליפין, להיחלשות שלו מול השקל ולהתחזקות מול יתר המטבעות בעולם. אמנם לא בישראל ולא בארה"ב זזה הריבית, אבל עצם ההחלטה או ההודעה הנלווית תורמות לתזוזות בשוק האג"ח והמט"ח. אמנם הסיכויים המגולמים בשוק לעליית ריבית בארה"ב גבוהים מ- 50% רק עבור ההחלטה באוקטובר ולא בספטמבר, הרי שהסיכויים עצמם לעלייה בריבית עלו.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

"בישראל, בניגוד שאר העולם, שער הדולר נחלש בשבוע האחרון. אינפלציה נמוכה לפחות עשויה לגרום להותרת הריבית על כנה זמן רב יותר, מה שעשוי לגרום בחצי השני של השנה הקרובה (מחצית 1, 2016) להתחזקות הדולר מול השקל, בפרט, כשהחלטת הריבית של הפד תומכת בהעלאת ריבית בקרוב. אבל, המגמות בפועל ייקבעו כמובן בהתאם להתפתחות בשווקים בחודשים הבאים ובקצב שהפד בעצמו ימשיך להעלות את הריבית הדולרית.

"נקודת תמיכה היא 3.761 שקל לדולר ונקודת התנגדות עומדת על 3.824 שקל לדולר. באירופה עדיין מתנהלים המגעים בין הנושים ליוון ולמרות שקצת ירדו מהכותרות, זולגות החוצה מדי פעם ידיעות על אי הסכמות אלו או אחרות בין הצדדים, כך שעוד יתכן שנושא יתעורר שוב בקרוב עם השפעה כזו או אחרת על שערי החליפין בהתאם להתפתחויות. נקודות תמיכה קרובה הינה 1.0834 דולר ליורו ונקודת התנגדות עומדת על 1.1369 דולר ליורו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות