אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: פירצת הסייבר בקרייזלר עלולה לקרות גם ברכבים נוספים

ארה"ב: פירצת הסייבר בקרייזלר עלולה לקרות גם ברכבים נוספים

לאחר שהיצרנית הכריזה על ריקול של 1.4 מיליון רכבים מודיעה סוכנות הבטיחות בדרכים הפדראלית בארה"ב כי פירצת הסייבר עשויה לפגוע גם ברכבים של יצרנים אחרים

02.08.2015, 10:46 | תומר הדר

פירצות הסייבר שהתגלו בשבוע שעבר במכוניות פיאט-קרייזלר עלולות לפגוע גם ברכבים של יצרני רכב אחרים, כך מפרסמת סוכנות הבטיחות בדרכים הפדראלית בארה"ב, ה-NHTSA.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מארק רוזקינד, העומד בראש הארגון, בימים אלה מנסה ה-NHTSA לעמוד על היקף התופעה, זאת באמצעות התחקות אחר מכשירי מולטימדיה שסופקו ליצרני הרכב השונים על ידי ספקיותיה של פיאט-קרייזלר.

רוזקינד נמנע בדבריו מלהתייחס ליצרן הרכיבים הספציפי שסיפק לפיאט-קרייזלר את המערכות שאליהן ניתן לפרוץ, אך ברבים מרכבי פיאט קרייזלר שזומנו לריקול מותקנות מערכות מתוצרת HARMAN INTERNATIONAL INDUSTRIES.

השתלטות האקרים על רכב: כך זה עשוי לקרות השתלטות האקרים על רכב: כך זה עשוי לקרות השתלטות האקרים על רכב: כך זה עשוי לקרות

בסוף השבוע שעבר, לאחר חשיפת הפירצה במערכות המולטימדיה של פיאט-קרייזלר הודיעה ג'נרל מוטורס על ביצוע עדכון למערכות המולטימדיה של החברה- הONSTAR - המותקנות בדגמים רבים של היצרנית, ואולם, לאחר ביצוע העדכון הודיעו מומחי סייבר בארה"ב כי המערכת עדיין פגיעה לפריצות.

בתגובה פרסמה ג'נרל מוטורס הודעה, לפיה "ג'נרל מוטורס מתיחסת ברצינות גבוהה לכל עיניין הפוגע בבטחונם ובטיחותם של לקוחותנו. נציגי חטיבת הסייבר של ג'נרל מוטורס בחנו את פוטנציאל הפגיעה- ובאמצעות פעילות משותפת ביחד עם החוקר שזיהה את הפריצה פעלו מהר לצמצום הסיכון.

עם זאת, פעילות נוספת נדרשת בנושא האפליקציה המחברת בין הרכב ובין ג'נרל מוטורס. אנו מתייחסים לכל איום סייבר ברצינות - ועדכון התוכנה יהיה זמין בקרוב בחנויות האפליקציות במטרה לחסל את האיום".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות