אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירות התעסוקה: ירידה של 0.6% במספר דורשי העבודה ביוני צילום: שאול גולן

שירות התעסוקה: ירידה של 0.6% במספר דורשי העבודה ביוני

עוד שיפור בשוק העבודה עם ירידה במספר דורשי העבודה ובמקביל ירידה במקבלי הבטחת הכנסה. הנתונים סותרים את אלו של הלמ"ס, שמצביעה על גידול קל בשיעור האבטלה ברבעון השני

02.08.2015, 12:05 | מיקי פלד

ירידה קטנה של 0.6% נרשמה בחודש יוני במספר דורשי העבודה שהתייצבו בלשכות התעסוקה לעומת החודש הקודם, כך נמסר הבוקר משירות התעסוקה. סך כל מספרם של דורשי העבודה הסתכם ביוני בכ-194 אלף. בשורה חיובית מגיעה גם מהנתונים על מספר המפוטרים החדשים שנרשמו בלשכות. ביוני ירד מספרם בשיעור של 0.9% בהשוואה לחודש מאי ומספרם הגיעה לכ-12.3 אלף. נתונים אלו של השירות מצביעים על המשך מגמת השיפור בשוק העבודה, ועומדים בסתירה לנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שמצביעים על כך שבחודשים מאי ויוני נרשה עלייה קלה בשיעור האבטלה, מ-4.9% באפריל ל-5.2% ביוני.

דווקא בקרב דורשי עבודה אקדמאים נרשמה עלייה של 1.7% בהשוואה לחודש הקודם, ומנגד בקרב מקבלי הבטחת הכנסה נרשמה ירידה של 0.7%. ירידה זו ממשיכה מגמה בת שנתיים של שיפור במספר מקבלי הבטחת ההכנסה. עם זאת, לא ניתן להשליך מהמספר של המקלים על מספר הזכאים לקבל את הקצבה הזו, שכן גם בביטוח הלאומי מודעים לכך שרבים מאוד מהזכאים לא מבקשים את הקצבה מסיבות שונות.

שירות התעסוקה, צילום: יובל חן שירות התעסוקה | צילום: יובל חן שירות התעסוקה, צילום: יובל חן

מספרם של דורשי העבודה בעומק אבטלה (המוגדרים כמי שצברו מעל 270 ימי אבטלה ב- 12 החודשים האחרונים) הסתכם ביוני ב-69 אלף. למרות הירידה, עדיין מדובר בשיעור גבוה מקרב כלל דורשי העבודה, שעומד על 35.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות