אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן תקבל 47 מיליון שקל ממכירת נכסים באירופה

אלקטרה נדל"ן תקבל 47 מיליון שקל ממכירת נכסים באירופה

החברה מכרה 3 נכסים בגרמניה ו-2 נכסים בהולנד - במסגרת תוכנית המימושים שכללה עד כה עסקאות מכירה בישראל, בארה"ב ובבלגיה

02.08.2015, 12:17 | אורן פרוינד

חברת אלקטרה נדל"ן ממשיכה ביישום תכניתה למימוש נכסים מעבר לים. היום מדווחת החברה, בניהולו של גיל רושינק, כי חתמה על הסכמים למכירת 5 נכסים בגרמניה ובהולנד שיניבו לה תזרים מזומנים כולל של כ- 47 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

בעסקה הראשונה חתמה חברה כלולה, המוחזקת על ידה בשיעור של כ- 45%, על הסכם למכירת שלושה מרכזים מסחריים בגרמניה בתמורה לכ-181 מיליון שקל (כ-43.2מיליון יורו). הנכסים נרכשו על ידי אלקטרה מהבנק בעסקת DPO (רכישת החוב ע"י החברה בהנחה) לפני כשנתיים בתמורה לכ- 34.5 מיליון יורו וכעת נמכרים בתמורה הגבוהה בכמעט 30% מעלות רכישתם מהבנק.

שלושת הנכסים הנמכרים הינם שלושה מרכזים מסחריים בעירים ברלין ונירנברג המשתרעים על שטח כולל של כ- 36,500 מ"ר והם צפויים להניב לחברה תזרים מזומנים לאחר הוצאות עסקה של כ- 32 מיליון שקל (כ- 7.7 מיליון יורו).

בעסקה השנייה חתמה אלקטרה נדל"ן על הסכם למכירת 2 חברות כלולות, המוחזקות על ידה בשיעור של כ- 45%, המחזיקות בשני מרכזים מסחריים בהולנד המשתרעים על שטח של כ- 26,700 מ"ר בתמורה לשווי מניות של כ- 16.7 מיליון שקל (כ- 4 מיליון יורו). העסקה משקפת לשני הנכסים, שווי של כ- 41 מיליון יורו (כ- 171 מיליון שקל). העסקה מניבה לאלקטרה נדל"ן תזרים מזומנים, בניכוי העלויות הכרוכות בביצוע העסקה של כ- 15 מיליון שקל (כ- 3.6 מיליון יורו).

עסקה זו מצטרפת לארבע עסקאות נוספות שביצעה החברה מתחילת השנה: הסכם למכירת בית קודאק בתמורה לכ- 103 מיליון שקל, לחברה נבע מהעסקה תזרים של כ- 57 מיליון שקל. השלמת מכירת חלקה (25%) במגדל אלקטרה בתל-אביב בתמורה לכ-300 מיליון שקל, לחברה נבע מהעסקה תזרים בסך של כ-104 מיליון שקל.

כמו כן, בחודש מאי האחרון דיווחה החברה שחתמה על הסכם למכירת בניין משרדים בארה"ב בתמורה לכ-106 מיליון שקל, לחברה נבע תזרים של כ-31 מיליון שקל. ומכירת חלקה בבית מלון בבלגיה, בתמורה לחלק החברה כ- 124 מיליון שקל (כ-29 מיליון יורו), ותזרים מזומנים חופשי בסכום של 42 מיליון שקל.

גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, צילום: אלסין דווידי גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן | צילום: אלסין דווידי גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, צילום: אלסין דווידי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות