אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי לוי מסיים את השותפות עם נטו: השלים רכישת מניות ביכורי השקמה צילום: טלי מאייר

רמי לוי מסיים את השותפות עם נטו: השלים רכישת מניות ביכורי השקמה

לוי רכש 50% ממניות החברה שהוחזקו על ידי חברת נטו, זאת בעקבות צמצום הפטור מהסדר כובל למשווקי תוצרת חקלאית שאינם חקלאים; העסקה מוערכת ב-20 מיליון שקל

02.08.2015, 12:58 | נורית קדוש

רמי לוי השלים את רכישת מניות ביכורי השקמה שהוחזקו בידי חברת נטו, זאת בהמשך לקבלת אישור מצד הממונה על ההגבלים העסקיים, דויד גילה. רכישת מניות ביכורי השקמה, המספקת ירקות ופירות לסניפי רשת המזון של לוי, נעשתה בהמשך להסכם שחתמו הצדדים לפני כחצי שנה לרכישת 50% ממניות ביכורי השקמה, חברה פרטית המוחזקת בחלקים שווים על ידי לוי וחברת ביכורי השדה שבבעלות נטו.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההערכות, שילם לוי לנטו כ-20 מיליון שקל השווים ל-50% מההון העצמי של ביכורי השקמה בתוספת מאות אלפי שקלים בודדים על ההפרש בין השווי ההוגן של כלי רכב שבבעלות ביכורי השקמה לבין עלותם המופחתת בספרי החברה.

המהלך להפסקת השותפות בין לוי לנטו יצא לדרך בעקבות צמצום הפטור מהסדר כובל של משווקי תוצרת חקלאית. על פי התיקון לחוק שעבר לפני כשנה, הפטור מהתאגדות בקרטל יינתן רק למגדלים ולמשווקים שנמצאים בבעלות מלאה של חקלאים ולא של אנשי עסקים. זאת במטרה היא למנוע מהן לנצל את כוחן מול מגדלי ירקות, פירות, עופות או בקר.

רמי לוי באחד מסניפי רשת שיווק השיקמה, צילום: בלומברג רמי לוי באחד מסניפי רשת שיווק השיקמה | צילום: בלומברג רמי לוי באחד מסניפי רשת שיווק השיקמה, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות