אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעצרו שני חשודים בחשד שזייפו חשבונית עבור קרקע בעין כרם בגובה 1.8 מיליון ש' צילום: שאטרסטוק

נעצרו שני חשודים בחשד שזייפו חשבונית עבור קרקע בעין כרם בגובה 1.8 מיליון ש'

לפי רשות המסים, השניים חמקו ממס של מעל 250 אלף שקל בהונאה מתוחכמת. הם שילמו 1,800 שקל באמצעות שובר מזויף ואז הגדילו את שובר התשלום ל-1.8 מיליון שקל ודרשו החזר מע"מ

02.08.2015, 15:22 | עמרי מילמן

שני תושבי מבשרת ציון, נעצרו ושוחררו בערבות בחשד כי ביצעו הונאה מתוחכמת כנגד רשות המסים, רשות מקרקעי ישראל וחברת עמידר, כאשר קרקע בעין כרם בירושלים שזכו בה במכרז. על פי הערכות רשות המסים התחמקו השניים ממס בהיקף של מעל 250 אלף שקל.

החשודים, מנהל של חנות לשירותי מטבע (צ'יינג') ברח' החבצלת בירושלים, שרשום על שמה של אשתו העובדת כמורה ביסודי במבשרת, ועובד שלו, נעצרו לפני כארבעה חודשים במסגרת פרשה אחרת. בפרשה הקודמת נחשדו כי היו נותני שירותי המטבע העיקריים של קבוצה ממזרח ירושלים שהפעילה רשת הפצת חשבוניות פיקטיביות בתחום הבנייה, שהעלימה מסים בהיקף של כ-600 מיליון שקל. שניהם עומדים בפני הגשת כתבי אישום בעניינם בפרשה זו.

על פי החשד, השניים הגישו בשנת 2014 הצעה לרכישת קרקע למגורים בשכונת עין כרם בירושלים, ששווקה על ידי חברת עמידר עבור רשות מקרקעי ישראל. באוגוסט 2014 קיבלו הודעה על זכייתם במכרז והופקה לחובתם חשבונית לתשלום על ידי חברת עמידר בגובה 1.8 מיליון שקל עבור רכישת הקרקע.

עין כרם (ארכיון), צילום: מיקי נועם אלון עין כרם (ארכיון) | צילום: מיקי נועם אלון עין כרם (ארכיון), צילום: מיקי נועם אלון

עם קבלת ההודעה על זכייה במכרז, פתח מנהל חנות הצ'יינג' חברה בשם 'קדם השקעות ובנייה'. מספר ימים לאחר מכן, כך עולה מבקשת המעצר, שולמו מטעמו בסניף בנק הדואר 1,800 שקל עבור רשות מקרקעי ישראל - אלפית ממחיר העסקה האמיתי, באמצעות שובר תשלום מזויף. לאחר מכן זויף שובר התשלום שוב כך שהגדיל החשוד את הסכום חזרה ל-1.8 מיליון שקל והגיש למע"מ את השובר ה"מתוקן". החשוד דרש להחזיר את סכום המע"מ הנגזר מהעסקה, בסך של כרבע מיליון שקל, לחשבון החברה החדשה - בקשה שאושרה לאחר מו"מ של מייצגיו מול מע"מ. ההחזר שנתקבל נמשך מחשבון הבנק של החברה והופקד בצ'יינג. מיד לאחר מכן, הועברה הבעלות על חברת 'קדם' לאדם אחר.

בחודש שעבר נעצרו החשודים, כאשר הגיעו שוטרי מרחב ירושלים לביתו של אחד מהם, ניסה להימלט דרך חלון ביתו; משנאלץ לפתוח את הדלת לחוקרים, ניתץ את הטלפון הנייד שלו. ממסמכים שנמצאו במהלך החיפושים אצל השניים, עלה החשד כי עסקו גם בקיזוז והפצת חשבוניות פיקטיביות בעצמם, ובכך העלימו הכנסות נוספות.

החקירה נעשתה במסגרת חקירה משותפת של יחידת החקירות של מכס ומע"מ בירושלים ושוטרי ימ"ר ירושלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות