אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפטרה הנערה שנפצעה בפיגוע במצעד הגאווה

נפטרה הנערה שנפצעה בפיגוע במצעד הגאווה

מסע השנאה ההומפובי נגמר ברצח: שלושה ימים אחרי הפיגוע שביצע ישי שליסל במצעד הגאווה מתה מפצעיה שירה בנקי בת ה-16. משפחתה תרמה את איבריה. בבית החולים עדיין מאושפז פצוע בינוני

02.08.2015, 17:13 | ynet

פיגוע השנאה ההומופובי הפך לרצח: שלושה ימים אחרי הפיגוע במצעד הגאווה בירושלים מתה אחר הצהריים (א') מפצעיה שירה בנקי, הנערה בת ה-16 שנפגעה באורח קשה מדקירותיו של ישי שליסל. בנקי, תלמידת התיכון שליד האוניברסיטה, הייתה מאושפזת מאז יום חמישי בבית החולים הדסה עין כרם בעיר כשהיא מונשמת ומורדמת. אחרי מותה הודיעה משפחתה שתתרום את איבריה.

מבית החולים נמסר בהודעה הרשמית: "המרכז הרפואי הדסה מודיע על מותה של שירה בנקי, אשר נפצעה בפיגוע הדקירה במצעד הגאווה באורח אנוש, למרות מאמצי הצוות הרפואי. משפחתה הסכימה לתרום את איבריה. אנו משתתפים בצער המשפחה".

בבית החולים שערי צדק מאושפז פצוע נוסף במצב בינוני ובהדסה עין כרם מאושפז פצוע במצב קל.

שירה בנקי ז"ל. נרצחה בגיל 16 שירה בנקי ז"ל. נרצחה בגיל 16 שירה בנקי ז"ל. נרצחה בגיל 16

את הפיגוע ביצע שליסל שבועות ספורים אחרי ששוחרר מהכלא על דקירת משתתפים במצעד הגאווה בעיר ב-2005. הפעם הוא פגע בשישה משתתפים. בין ששת הנפגעים הפעם היו ארבעה פצועים קל.

במשטרה בודקים אם היה קיים קשר בין שליסל לבין רבנית ירושלמית, מהמתנגדות הבולטות למצעד הגאווה. ביום חמישי בערב וגם במוצאי שבת הגיעו לביתה שוטרים במטרה לעכבה לחקירה אך היא התמוטטה ופונתה לקבלת טיפול רפואי.

ל-ynet נודע כי שליסל פנה לפני כשנה לבעלה על מנת שיסייע לו בהפצת חומרים תורניים ואכן נוצר קשר בין הרב לישי שליסל. הרב והרבנית מכחישים בתוקף כי ידעו על כוונותיו של שליסל או שהיו איתו בקשר כלשהו בסמוך למצעד. במשטרה אישרו כי ביקשו לעכבה לחקירה אך סירבו להתייחס לסיבת העיכוב. עו"ד איתמר בן גביר המייצג את השניים מסר: "משטרת ירושלים פועלת בפאניקה ובהיסטריה מתוך מטרה לחפות על מחדל שליסל. לא ברור מדוע עוצרים מתנגדים למצעד הגאווה. האם אסור להתנגד למצעד שכזה?".

בעצרת התמיכה בקהילה הגאה שהתקיימה אתמול בתל אביב אמר נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס: "ראוי בערב זה להוריד את המסכות. מי שמכנה את מצעד הגאווה 'מצעד בהמות' אל יתפלא כשמורמת סכין על נערה בת 16. אני מלא זעזוע. אני לא מאמין שהגענו לתהום כזו. עמדתי מעל במה זו לפני שש שנים, ימים ספורים לאחר הרצח בברנוער. אני מתקשה להאמין כי אנו עומדים שוב על אותה במה, שוב מול אותה תופעה".

 

כתבו: רועי ינובסקי ורותם אליזרע

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות