אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם לא יימצא פיתרון לבעיית הצפיפות בכיתות - לא נפתח את שנת הלימודים"

"אם לא יימצא פיתרון לבעיית הצפיפות בכיתות - לא נפתח את שנת הלימודים"

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס במכתב לנתניהו: "העובדה כי בתקציב המדינה לשנים 2015-2016 אין כל התייחסות לנושא ותקציב ייעודי לכך, היא זלזול בתלמידי ישראל וההורים"

02.08.2015, 20:53 | שירות כלכליסט

"חוק ההסדרים וחוק התקציב לשנים 2015-2016 לא ייעד ולו שקל אחד לטובת פתרון משבר הצפיפות בכיתות, וזאת בניגוד להבטחות הממשלה החוזרות ונשנות" - כך כותב היום (א') יו"ר מרכז השלטון המקומי יוראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס, במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו. כותרת המכתב - "הפקרת הטיפול בבעיית הצפיפות בכיתות במערכת החינוך בישראל והתנערות מהגדרת סל תלמיד בסיסי".

קראו עוד בכלכליסט

"מחר, יום ב', ה-3.8 תתקיים מסיבת עיתונאים במרכז השלטון המקומי בשיתוף עשרות ראשי רשויות וארגוני ההורים, בה יודיעו על פתיחת המאבק המשותף נגד הצפיפות בכיתות, כותב ביבס, שמוסיף: "ממשלת ישראל מפקירה את החינוך הממלכתי על חשבון גחמות פוליטיות, יחד עם הורים נצא למאבק חסר פשרות ולא נפתח את שנת הלימודים אם לא תיפתר בעיית הצפיפות בכיתות".

למכתב מכותבים מלבד ראש הממשלה נתניהו גם שר האוצר משה כחלון, שר החינוך נפתלי בנט, שר הפנים סילבן שלום, מנכ"ל משרד רה"מ אלי גרונר, מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן, יו"ר הנהגת ההורים הארצית קובי שטיינברג.

"המצב כיום הוא בלתי נסבל"

"נושא הצפיפות בכיתות הוא אחד היעדים המרכזיים של מערכת החינוך בישראל", כותב ביבס. "הורדת מספר התלמידים בכיתה ל-32 הוא מרכיב חשוב בהעלאת ההישגים והזכאות לבגרות של תלמידי ישראל, לצד שיפור האקלים החינוכי וסביבת הלימוד בכיתה. המצב כיום בו בחלק ניכר מהכיתות לומדים כמעט 40 תלמידים הוא בלתי נסבל הדורש פתרון מיידי".

כיתה (ארכיון), צילום: טל שחר כיתה (ארכיון) | צילום: טל שחר כיתה (ארכיון), צילום: טל שחר

ביבס מוסיף: "ממשלת ישראל התחייבה ערב השביתה בסוף שנת הלימודים האחרונה למצוא פתרון למצב. העובדה כי בתקציב המדינה לשנים 2015-2016 אין כל התייחסות לנושא ותקציב ייעודי לכך, היא זלזול בתלמידי ישראל וההורים, כאשר לנושאים סקטוריאליים רבים נמצאו משאבים ופתרונות במסגרת תקציב המדינה, אך לנושא חשוב זה אין פתרון ואין מענה לשנים הבאות עבור מערכת החינוך הממלכתית המכילה את מרבית תלמידי ישראל".

ביבס: העלות - 500 מיליון שקל לשנה

לדברי ביבס, "יש להכניס סעיף תקציבי ייעודי בבסיס תקציב המדינה לשנים 2015-2016, באופן מיידי לתוכנית רב שנתית (עד 10 שנים) בעלות של 500 מיליון שקלים בשנה כדי להביא לפתרון אמיתי של הבעיה. בכך יתחיל יישום החלטת הממשלה הקובעת יעד של 32 תלמידים, לפחות בכל כתות א' במדינת ישראל.

"בנוסף, יש להגדיר 'סל תלמיד' בסיסי המשקף את כלל שירותי החינוך הניתנים לכל תלמיד במדינת ישראל באשר הוא - בתקצוב ממשלתי מלא, בדומה לסל הבריאות. המדיניות של הפרטת השירותים הממשלתיים והעברת האחריות לרשויות המקומיות - איננה משקפת את האחריות של ממשלת ישראל כלפי אזרחיה. בהעדר פתרון לכך, לא נוכל לפתוח את שנת הלימודים הקרובה כסדרה.

"כבר היום החינוך הממלכתי במדינת ישראל מקופח, מופלה לרעה ולא מושקעים בו התקציבים הראויים - והנטל נופל על הרשויות המקומיות. השלטון המקומי יהיה המגן של החינוך הממלכתי בישראל וייעשה ככל יכולתו כדי להיאבק על עתידו והצלחתו".

ממרכז השלטון המקומי נמסר, כי מסיבת העיתונאים תחל בשעה 11:00 מחר יום ב, ה-3.8 ברחוב הארבעה 19, קומה 9, תל אביב. בהשתתפות ראשי ערים מרחבי הארץ ונציגי ארגוני ההורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות