אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע בודקת מדוע קיבל שלמה נס חצי מיליון דולר מאיש הקש בפרשת סימנס צילום: מיקי נועם אלון

רשות ני"ע בודקת מדוע קיבל שלמה נס חצי מיליון דולר מאיש הקש בפרשת סימנס

חוקרי רשות ני"ע בודקים מידע שהגיע מהרשויות בשוויץ על שתי העברות לסטיבן נס, השם של דירקטור ויו"ר חברת החשמל לשעבר עו"ד שלמה נס, כפי שמופיע בדרכונו האמריקאי

03.08.2015, 06:56 | תומר גנון וענת רואה

חוקרי רשות ני"ע בודקים מידע שהגיע מהרשויות בשוויץ, על העברות שביצע איש הקש בפרשת סימנס, שלמה דניאל, מחשבונו הפרטי בבנק קרדיט סויס. 

קראו עוד בכלכליסט

החוקרים מצאו בחשבון תיעוד לשתי העברות לסטיבן נס (Steven Nass), השם של דירקטור ויו"ר חברת החשמל לשעבר עו"ד שלמה נס, כפי שמופיע בדרכונו האמריקאי. אחת מההפקדות, מיוני 2002, עומדת על 400 אלף דולר והשנייה, מנובמבר 2002, עומדת על 100 אלף דולר – חצי מיליון דולר בסך הכל. שתי העברות היו לבנק SCS alliance השוויצרי (כיום CBH).

שלמה דניאל, איש הקש בפרשת סימנס, צילום: אוראל כהן שלמה דניאל, איש הקש בפרשת סימנס | צילום: אוראל כהן שלמה דניאל, איש הקש בפרשת סימנס, צילום: אוראל כהן

בעוד שבנוגע לחלק מהחשודים מגבשת הפרקליטות כתבי אישום, ביחס לנס הנושא עדיין מצוי בחקירה וכלל לא ברור עדיין אם החוקרים יצליחו לבסס די ראיות כדי לזמנו לשימוע בטרם הגשת כתב אישום, או שתיק החקירה בעניינו ייסגר.

נס נחקר באזהרה לפני כשנה ברשות בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשה. החשדות נוגעים לשוחד שקיבל לכאורה כדי לסייע לסימנס לזכות בפרויקט ה־DMS, מערכת האחראית על יציבות המתח הארצי ושירותי תחזוקה. חברת החשמל רכשה את הפרויקט מסימנס ב־2002. אמנם חלפו מעל שבע שנים מעזיבת נס את חברת החשמל ועד שסימנס זכתה בפרויקט אך החוקרים חושדים שהוא לקח חלק בזכייתה במכרז.

עוה"ד נוית נגב ואיריס ניב סבאג מסרו: "שלמה נס מסר את גרסתו בפני רשות ני"ע. לא ננהל את הדיון מעל גבי העיתון בעניין הנמצא בבדיקת הרשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
די לסלחנות !!!
הוא שימש כדירקטור בחברה ציבורית - הוא חייב לתת הסבר מניח את הדעת או לשבת מאחורי סורג ובריח. היות ויש לציבור ענין בתשובות שהוא נתן בחקירה - לא ברור מדוע לא מפרסמים את גרסתו על מה קיבל כל כך הרבה כסף ? מדוע הוא מסתתר ולא מוסר גרסה לציבור ? האם הצהיר לרשויות בזמן אמת על קבלת הכסף ? האם חברת חשמל ידעה מכך ? איך הוא מעז בנסיבות של עננה כבדה כזו וחוסר הסבר מניח את הדעת להראות את פרצופו בציבור ?
צופה  |  04.08.15
לכל התגובות