אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
'האג"ח של בוני התיכון בתשואות זבל

'האג"ח של בוני התיכון בתשואות זבל

העלייה בתשואות מגיעה לאחר שחברת ייזום הנדל"ן ביקשה לדחות תשלומים לקרן אוריגו לה היא חייבת 70 מיליון שקל

03.08.2015, 08:03 | רעות שפיגלמן

שלוש מתוך ארבע סדרות האג"ח של חברת ייזום הנדל"ן בוני התיכון נסחרות בתשואות של מעל 10%, סדרה אחת, סדרה ו', נסחרת ברמה של 13%. אתמול ירדה סדרה ו' בקצת יותר מ־4% ושאר הסדרות הגיבו בירידות קלות, שסדרה ה' נותרה ללא שינוי.  

קראו עוד בכלכליסט

הרקע לעליית התשואות הוא הודעת החברה ביום חמישי האחרון על אופציה לדחיית תשלומים לקרן אוריגו, לה היא חייבת 70 מיליון שקל. לבוני התיכון אופציה לדחיית תשלום של 50 מיליון שקל מההלוואה משנת 2016 לשנת 2017.

בסוף השבוע שחלף שילמה בוני התיכון 14.2 מיליון שקל תשלומי קרן וריבית לסדרה י"ז וסכום של 1.7 מיליון שקל ריבית למחזיקי אג"ח ו'. במאי האחרון ספגה החברה הורדת דירוג לכל ארבע סדרות האג"ח שלה לרמה של –BBB באופק שלילי.

הורדת הדירוג הסתמכה בעיקר על עיכוב תוכניות מימושי הנכסים של החברה והפרה של אמות מידה על חוב לבנקים. לקראת סוף 2016 צפוי לבוני התיכון תשלומי אג"ח משמעותיים וזו היתה הסיבה להפחתת הדירוג.

את הרבעון הראשון השנה סיימה בוני התיכון עם הכנסות של 11.2 מיליון שקל, ירידה משמעותית לעומת הכנסות של 66.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. כמו כן את הרבעון הראשון השנה סיימה עם הפסד של 2.8 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 804 אלף שקל ברבעון המקביל. גם את שנת 2014 כולה סיימה עם הפסד של 9.7 מיליון שקל.

בסך הכל מחזיקים המוסדיים 102 מיליון שקל בסדרות האג"ח של בוני התיכון. 99 מיליון שקל מוחזקים בקרנות והיתר באפיקי החיסכון לטווח הארוך. המוסדיים הבולטים המחזיקים בסדרות האג"ח הם מיטב דש, פסגותו ילין לפידות. באפיקי החיסכון לטווח ארוך בולטת חברת הביטוח איילון, כך לפי אתר סטוקר.

עמי פרץ עמי פרץ עמי פרץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות