אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי יונדאי, צ'ונג מונג ג'ון: "אני מתכוון לרוץ לנשיאות פיפ"א" צילום: רויטרס

בעלי יונדאי, צ'ונג מונג ג'ון: "אני מתכוון לרוץ לנשיאות פיפ"א"

המיליארדר הקוריאני מתמודד מול נשיא אופ"א מישל פלאטיני, נגד כוכב הכדורגל הברזילאי זיקו ועוד. צ'ונג מונג ג'ון: "לפלטיני יהיה מאד קשה לבצע רפורמות משמעותיות"

03.08.2015, 13:27 | שירות כלכליסט

המיליארדר הקוריאני צ'ונג מונג ג'ון הכריז על כוונותיו להתמודד על נשיאות פיפ"א נגד נשיא אופ"א מישל פלאטיני. צ'ונג (63), שבבעלותו אחזקת שליטה בחברת בניית הספינות היונדאי הבי אינדסטריז, צפוי להכריז באופן רשמי על מועמדותו בשבוע הבא. 

קראו עוד בכלכליסט

מון. "אם אני אבחר, התפקיד שלי הוא לא ליהנות מתענוגות המשרד", ציין. "התפקיד שלי הוא לשנות זאת". , צילום: רויטרס מון. "אם אני אבחר, התפקיד שלי הוא לא ליהנות מתענוגות המשרד", ציין. "התפקיד שלי הוא לשנות זאת". | צילום: רויטרס מון. "אם אני אבחר, התפקיד שלי הוא לא ליהנות מתענוגות המשרד", ציין. "התפקיד שלי הוא לשנות זאת". , צילום: רויטרס

"אני מתכוון לרוץ לנשיאות פיפ"א", אמר לסוכנות רויטרס. "זה לא קל, אבל אנשים לא רוצים להיות חלק משחיתות. הם רוצים להיות חלק מהפתרון".

נשיא פיפ"א הנוכחי ספ בלאטר יוחלף בבחירות הבאות שיתקיימו בפברואר. "איננו יכולים שפיפ"א תישאר בחרפה הזו", הוסיף צ'ונג. הוא שימש בעבר כסגן נשיא פיפ"א וכן כנשיא התאחדות הכדורגל של דרום קוריאה (KFA). במהלך כהונתו שנמשכה 17 שנים תקציב ההתאחדות זינק מ-3 מיליון דולר ל-100 מיליון דולר.

"אם אני אבחר, התפקיד שלי הוא לא ליהנות מתענוגות המשרד", ציין. "התפקיד שלי הוא לשנות זאת".

צ'ונג מתמודד נגד יריבים לא קלים עבור התפקיד החזק ביותר בכדורגל העולמי. מלבד פלאטיני, גם כוכב הכדורגל הברזילאי זיקו אישר כי יתמודד בבחירות. לעומת זאת, הנסיך עלי בין אל חוסיין מירדן, שהפסיד במאי בבחירות לבלאטר, עוד לא החליט אם להתמודד שוב.

"הוא אדם טוב, אני מאד מחבב אותו", אמר צ'ונג על יריבו פלאטיני. אולם, הוא אינו חושב שפלאטיני הוא האדם המתאים לתפקיד. "יהיה קשה מאד לפלטיני לבצע רפורמות משמעותיות", הסביר בראיון ל-BBC. "פלטיני נהנה מתמיכה מוסדית מהמבנה הנוכחי של פיפ"א. הוא במידה רבה התוצר של המערכת הנוכחית".

פיפ"א נמצאת בעיצומה של שערוריית שחיתות, שכוללת הגשת כתבי אישום בארה"ב נגד 14 אנשים המעורבים, כולל 9 בכירים בפיפ"א.

הבחירות יתקיימו ב-26 בפברואר, 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות