אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה יורדת בבורסה: ג'ובוקיט נסקה ב-46.8% במחזור ענק צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה יורדת בבורסה: ג'ובוקיט נסקה ב-46.8% במחזור ענק

מדד ת"א 25 ירד ב-0.4%, ת"א 100 ירד ב-0.3%, ת"א בנקים איבד 0.7%; הסתיים רצף העליות הארוך במניית אל על. יום ראשון לויתיניה בבורסה - שווי השוק של החברה בתום המסחר עמד על 450 מיליון שקל. האג"ח הממשלתית ל-10 שנים איבדה כ-0.5%

04.08.2015, 17:38 | שי סלינס

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בשוק של ת"א, המניות הבולטות, המחזורים והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח לכ-30 שנה 

-----------------

 

17:35 - סיכום היום בג'ובוקיט

הרחבה בעניין ג'ובוקיט

 

הענייין סביב ג'ובוקיט, חברת האינטרנט שהיו"ר שלה הוא הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, מסרב לגווע. לפני יומיים דיווחה החברה, שהנכס העיקרי שלה הוא אתר בדיחות הרשת Ebaumsworld.com, על הסכם פרסום עם ענקית האינטרנט יאהו. ביום ההודעה ניתרה מניית החברה ב-59.5%, ביום שלאחר מכן התממשה מעט ב-8.9% והיום המשיכה לזנק וסגרה את המסחר בקפיצה של 46.8%.

 

חלק ניכר מהפעילות במניה היא פעילות של תוכנות מסחר אוטומטיות (שלרוב מכונות בשוק בשם "רובוטים" או "מכונות"). את פעילותן של תוכנות אלה ניתן לראות בכמות העיסקאות האדירה שמתבצעת במניית החברה בכל יום. ביום ההודעה על העסקה בוצעו בג'ובוקיט מספר של 1,284 עסקאות שונות. מכונות המסחר פועלות בדרך של קנייה ומכירה מהירה, לפעמים מספר פעמים באותו נייר ערך באותו היום. לשם השוואה, באותו יום בוצעו 968 עסקאות במניית טבע. כך, יש להניח כי חלק גדול מהזינוק במניה הוא תוצאה של פעילות של מכונות מסחר, ולא כתוצאה מפעילות כלכלית אמיתית. היום המשיכה פעילות אינטנסיבית של מכונות במסחר במניה, והיא סיימה ב-1,768 עסקאות – יותר מפועלים, לאומי ובזק.

17:30 - יום המסחר ננעל בירידות

 

נעילה יורדת בבורסה: מדד ת"א 25 ירד ב-0.4%, ת"א 100 ירד ב-0.3%, ת"א בנקים איבד 0.7%. בראש ת"א 100 עמדה מניית איי.די.איי ביטוח שקפצה ב-5.7%, בתחתית המדד כלכלית ירושלים שאיבדה 6.6%. מניית ויתינה שנכנסה היום אחר כבוד לבורסה המקומית בהנפקה ראשונה, ריכזה מחזור גבוה של 8.99 מיליון שקל, ובתום היום נקבע לחברה שווי שוק של 450.3 מיליון שקל.

 

מניית אל על סיימה רצף חיובי של 11 ימי עליות עם ירידה קלה ביותר של 0.07%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.22 מיליארד שקל. בשוק האג"ח, האיגרת הממשלתית השקלית ל-10 שנים (0825) רשמה ירידה של 0.49%, התשואה עלתה ל-2.33%.

16:15 - תראפיקס עולה ב-4.4%

 

תראפיקס ביו החליטה לפתח טיפול מבוסס קנאביס לתסמונת טורט. הבחירה בתסמונת טורט במסלול יתום נובעת מהחלטת החברה לעסוק בפיתוח תרופות מבוססות קנאבנואידים במסלולים רגולטורים מקוצרים. ב-30 השנים האחרונות לא פותחה תרופה יעילה לטיפול בתסמונת טורט.

 

14:05 - איפקס קפיטל ממליצים על מניית אפריקה מגורים

 

עוז לי, מנהל מחלקת המחקר באיפקס קפיטל מרקטס בסקירה על אפריקה מגורים מקבוצת אפריקה ישראל: "החברה מציגה גידול משמעותי בהיקף הפרויקטים בביצוע - דבר אשר יביא לגידול משמעותי בהיקף ההכנסות כבר השנה".

 

כמו כן, מעריך לוי כי למרות הצמיחה החדה בפעילות, פרופיל הסיכון של החברה נותר נמוך. זאת לאור תזרים העודפים האיתן מהפרויקטים בביצוע באזורי ביקוש חזקים. "סביבת הריביות הנמוכה והמחסור בדירות הם האחראים על רמת המחירים הגבוהה בענף וללא שינוי בסביבת הריביות נתקשה לראות ירידת מחירים בטווח הקצר", כותב לי.

 

דן חלוץ, יו"ר ג דן חלוץ, יו"ר ג'ובוקיט | צילום: חן גלילי דן חלוץ, יו"ר ג

 

13:40 - אלוט עולה ב-5.7% אחרי הדו"חות

 

אלוט, ספקית פתרונות הניטור לרשתות תקשורת, חתמה את הרבעון השני של השנה עם הכנסות של 21.6 מיליון דולר, ירידה של 23% לעומת 28.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד המתואם הסתכם ב-3 מיליון דולר או 9 סנט למניה לעומת איזון ברבעון המקביל. ציפיות השוק היו להכנסות של 21.5 מיליון דולר והפסד של 9 סנט למניה כך שהחברה עקפה במעט את הציפיות בשורה העליונה ועמדה בתחזיות בשורה התחתונה.

 

11:55 - "ההנפקה תיטיב עם ויתניה"

 

אהוד סמסונוב יו"ר ויתניה, היום בפתיחת המסחר בבורסה (ראו תמונה) "אני משוכנע כי ההנפקה תיטיב עם ויתניה. יש לנו כעת מקור נפלא למימון, לגידול, להתפתחות ולהתעצמות החברה. המסחר בבורסה יעשה טוב למשקיעים חדשים, לציבור המשקיעים בעתיד ולבעלי המניות הותיקים".

 

ויתניה, היום בפתיחת המסחר בבורסה. מימין אמנון נויבך, עפר זיו, חני שטרית בך, אהוד סמסונוב ויוסי ביינארט , צילום: גיא אסיאג-בלום ויתניה, היום בפתיחת המסחר בבורסה. מימין אמנון נויבך, עפר זיו, חני שטרית בך, אהוד סמסונוב ויוסי ביינארט | צילום: גיא אסיאג-בלום ויתניה, היום בפתיחת המסחר בבורסה. מימין אמנון נויבך, עפר זיו, חני שטרית בך, אהוד סמסונוב ויוסי ביינארט , צילום: גיא אסיאג-בלום

 

חני שטרית-בך, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה לניירות ערך אמרה: "אנו שמחים על הצטרפותה של ויתניה למשפחת הבורסה לניירות ערך, אשר תהווה עבורכם בית מעתה ואילך. לאחר ההנפקה, מתמקמת החברה במקום ה-42 במדד היתר, מה שיבטיח לה התעניינות וסחירות. החברה הודיעה כי החליטה לאמץ מדיניות של חלוקת דיבידנד בגובה 30% מהרווח השנתי ואנו מאחלים לחברה הצלחה רבה בהמשך הדרך".  

 

ג'ובוקיט, חברה בורסאית קטנה שידועה בעיקר בגלל היו"ר שלה – הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ – ממשיכה את השבוע המוצלחת ומרזת מחזור מסחר של 4 מיליון שקל.

 
 
מחקר של הבורסה סלקום וגזית גלוב עלולות להימחק מהמסחר בת"א בגלל חוק הריכוזיות יחידת המחקר של הבורסה: חוק הריכוזיות, שחייב את בעלי השליטה להקטין את מספר החברות הציבוריות שבשליטתם, הביא למחיקת 37 חברות מהמסחר רעות שפיגלמןלכתבה המלאה

10:45 - ויתניה החלה להיסחר - המניה יציבה, המחזור עצום

 

החל המסחר במניית ויתניה. החברה נסחרת בסמוך למחיר הפתיחה של המניה - 9.6 שקלים. מחזור המסחר עומד על 2.5 מיליון שקל והיא המניה העשירית בבורסה מבחינת היקף המסחר.

 

עדכון של פרשן כלכליסט, אורי טל טנא: מניית ויתניה שהחלה להיסחר היום תכנס למדדי יתר 50 ויתר מאגר ב-23.8 (לפני פתיחת המסחר) במסגרת המסלול המהיר למניות חדשות. ערב כניסתה למדדים, בשלב הנעילה של יום חמישי ה-20.8, יזרימו תעודות הסל ביקושים למניה בהיקף של כ-4.5 מיליון שקל.

 

עוד מטל טנא: אג"ח ג' של אלון רבוע כחול תספוג היום בשלב נעילה היצע של כ-30 מיליון שקל בעקבות הוצאתה ממדדי האג"ח. במקביל צפוי ביקוש מצרפי של כ-18 מיליון שקל במדד תל בונד תשואות, וביקושים מצרפיים נמוכים יותר במדדי תל בונד צמוד יתר, תל בונד צמוד ותל בונד מאגר.

ביום חמישי בשלב הנעילה תעודות הסל יזרימו ביקושים של כ-300 אלף שקל למניית ננו דיימנשנס בעקבות עדכון ממ"מ שבועי.

9:50 - יציבות בפתיחת המסחר בת"א; טבע עולה ב-1.7%

 

איגרות החוב הממשלתיות נסחרות בעליות שערים בהתאם למגמה אתמול בארה"ב. האג"ח השקלית ל-10 שנים (0825) עולה ב-0.17% והתשואה יורדת ל-2.26%.

9:00 - 17 שעות אחרי שלאומי מכר המניות - יצא הדיווח לבורסה

 

לאומי הודיע כי מכר הבנק למספר גופים 400 אלף מניות של החברה לישראל במחיר של 1,250 שקל למניה ובתמורה כוללת של כחצי מיליארד שקל. המניות שנמכרו מהוות כ-5.2% מהונה המונפק והנפרע של החברה לישראל. 

לפי לאומי מכירת המניות צפויה להניב לבנק רווח לפני מס של 290 מיליון שקל אשר צפוי להיכלל בדוחות הכספיים לרבעון השלישי של 2015.

8:00 - ויתניה תיסחר לראשונה

 

חברת ויתניה, מיזם נדל"ן משותף של משפחת פרופר, מודי כידון, האחים רייק ומשפחת חממה, תחל היום להיסחר בבורסה לאחר שהחברה השלימה את השלב הציבורי בגיוס המניות הראשוני שלה בתל אביב. בניגוד לשלב המוסדי שבו זכתה לביקושים גבוהים של 100 מיליון שקל, לשלב הציבורי הוזרמו ביקושים של 3 מיליון שקל בלבד, כך שהחברה הנפיקה 17% ממניותיה תמורת 79.2 מיליון שקל לפי שווי של 460 מיליון שקל אחרי הכסף.

 

בורסות ניו יורק ננעלו בירידות, על רקע נתוני הייצור שפורסמו אתמול והיו חלשים מהתחזיות המוקדמות. דאו ג'ונס ירד ב-0.5%, בעוד ש-S&P 500 ונאסד"ק ירדו ב-0.3%. הירידות שנרשמו במהלך המסחר היו חזקות יותר, והן התמתנו לקראת סיומו.

 

בבורסות אסיה מתנהל הבוקר המסחר ברובו בירידות - ניקיי ביפן משיל 0.4%, האנג סנג מאבד 0.2% והבורסה בסין עולה ב-1.3%.

 

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות