אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מי שנשאר הוא בינוני ואין לו מה לחפש בחוץ" צילום: עמית שעל

"מי שנשאר הוא בינוני ואין לו מה לחפש בחוץ"

ולדי דבוריס, קצין רפואת שיניים (במיל'): "לא רק שהצבא לא נוגע בכל הדברים שמבקשים המטופלים שלנו בחוץ, הוא גם לא מכשיר את הרופאים לפני שהוא מעיף אותם"

04.08.2015, 07:11 | שאול אמסטרדמסקי
סטטוס: בן 32, השתחרר לפני תשעה חודשים, הצטרף לקליניקה פרטית.

שכחו את הקצינים הזוטרים: "השיח הציבורי מתמקד באוכלוסיית הקבע המובהק, שהיא מיעוט אנשי הקבע בצה"ל, ולא בסוסי העבודה של המערכת, שהם הקבע הראשוני. שם, לפחות במערכים המקצועיים, יש אכזבה גדולה מאוד כבר מזמן, הרבה לפני לוקר. כי אלה האנשים שמחזיקים את הצבא, עובדים בפועל ולא מתעסקים במינהלות, והם גם הראשונים לעוף. במערך שלי ארבעה מכל חמישה בקבע ראשוני בממוצע יעופו, וזה אחוז ניכר".

המערכת לא מעודדת מצוינות: "כשאני התגייסתי כבר היה רב־סרן על תקן מסוים, כך שגם כשאגיע לגיל המתאים, הוא ימלא את התקן ולא יהיה לי לאן להתקדם. הוא יושב על התקן כי הוא מחכה לפנסיה שלו בשקיקה, ככה שאפילו אם הצבא רוצה לקדם אנשים הוא לא יכול ולמעשה מתמרץ בינוניות. מי שנשאר בתנאים האלה הוא בינוני ואין לו מה לחפש בחוץ. צה"ל אולי רוצה להשאיר את האנשים האיכותיים, אבל בפועל מעיף חלק גדול מהם ולא נותן להם כלום".

איך זה היה צריך לעבוד: "צריכות להיות תחנות יציאה מפוזרות יותר, לא תחנה אחת של שבע שנים ואם לא הצלחת אז ביי. דבר שני, מי שכבר יוצא אחרי שבע שנים יכול להיות שצריך לקבל מענקים מוגדלים. ודבר שלישי, יותר חשוב מכסף, זו ההכנה לעולם האזרחי. התחום שלי בצה"ל, רפואת שיניים, הוא בסיסי ביחס למה שקורה בחוץ. רופאי שיניים יוצאים מהצבא אחרי שבע או עשר שנים מבלי שנגעו בכלל בתחום של שיקום הפה או בתחום השתלים או האסתטיקה. לא רק שהצבא לא נוגע בכל הדברים שמבקשים המטופלים שלנו בחוץ (כי הוא לא אמור לגעת), הוא גם לא מכשיר את הרופאים לפני שהוא מעיף אותם".

דבוריס. "צה"ל אולי רוצה להשאיר את האנשים האיכותיים, אבל בפועל מעיף חלק גדול מהם ולא נותן להם כלום", צילום: עמית שעל דבוריס. "צה"ל אולי רוצה להשאיר את האנשים האיכותיים, אבל בפועל מעיף חלק גדול מהם ולא נותן להם כלום" | צילום: עמית שעל דבוריס. "צה"ל אולי רוצה להשאיר את האנשים האיכותיים, אבל בפועל מעיף חלק גדול מהם ולא נותן להם כלום", צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
להפריט את מערך רפו"ש הצבאי.אין צורך שהצבא יממן אחזקת מרפאות שיניים
הצבא מבזבז מאות מיליונים על אחזקת מערך מרפאות שיניים ,הכשרת עתודאים,מימון התמחויות לרופאים בתל השומר ומשכורות גבוהות לרופאי קבע ומילואים,בשעה שיכול לרכוש במחיר נמוך את כל השרותים מספק אזרחי כגון תאגיד אזרחי לרפו"ש שייבחר במיכרז לכמה שנים ויפעיל את השרות,וגם יספק עבודה לשוק האזרחי שסובל מעודף רופאי שיניים.
רופא שיניים מילואים  |  05.08.15
8.
ל-5 תאמין או לא אבל ניסו לבדוק כדאיות והיתכנות
של מיקור החוץ של רפואת השיניים בצה"ל. מסתבר שאין שום בעיה לספק רפואת שיניים לחיילי הקריה ו8200. יחד עם זאת אף גוף לא מוכן לספק רפואה לחיילים הקרביים ובבסיסי ההכשרה המרוחקים, שחלק הלא מבוטל פוגש רופא שיניים בפעם כמעט הראשונה בחייו לאחר הגיוס וזקוק למספר רב של טיפולים.
רופאת שיניים  |  05.08.15
7.
כתבה מגמתית ולא מדויקת
מציע שהדר׳ ישלים קורס קצינים לפני שהוא מלכלך על המערך שבתוכו צמח. נכון שיש חסרונות במערכת הצבאית, אבל ביחס למערכות הציבוריות המקבילות, זו הצבאית מקיימת רפואת שיניים טובה שאינה מונעת משיקולים כלכליים. אל לו לדר׳ לירוק לבאר שממנה שתה זמן רב, וכפי שהעיד כאן כותב אחר- הרופא הנ״ל אינו מהמעולים שהכירה המערכת הצבאית...
אחד שמכיר ויודע  |  04.08.15
לכל התגובות