אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה גייסה 30 מיליון דולר והשלימה הנפקה בוול סטריט

אינטק פארמה גייסה 30 מיליון דולר והשלימה הנפקה בוול סטריט

ההנפקה בוצעה לפי מחיר נמוך ב-15% ממחיר השוק הנוכחי של מניית החברה בבורסת תל אביב. כוונת החברה הראשונית היתה לבצע גיוס גבוה יותר של עד 46 מיליון דולר

04.08.2015, 09:09 | ניר צליק
אינטק פארמה, חברת פיתוח התרופות הישראלית, השלימה הלילה הנפקה בוול סטריט והצליחה לגייס 30 מיליון דולר, כאשר הביקושים עמדו על כ-37 מיליון דולר. ההנפקה עצמה בוצעה לפי מחיר של 6 דולר למניה – דיסקאונט של כ-15% על מחיר השוק הנוכחי של מניית החברה בבורסת תל אביב.

כוונת החברה הראשונית היתה לבצע גיוס גבוה יותר, של עד 46 מיליון דולר, אולם בסופו של דבר הסתפקה החברה בגיוס נמוך מהמקווה. מאחר והגיוס בוצע כדי להשלים את ניסוי הגלולה להתוויית הפרקינסון, ולכך נדרשים כ-30 מיליון דולר, ייתכן והחברה תצטרך לבצע גיוס קטן נוסף בהמשך.

למרות שלא כל הסכום המקווה, עבור אינטק פארמה מדובר בהצלחה משמעותית, על רקע העובדה כי היא מסירה מעליה את אי הוודאות ותוכל להמשיך ולפתח את גלולת האקורדיון כעת לתקופה ארוכה. החתמים בהנפקה היו מקסים ורות' קפיטל. ההפצה בישראל התבצעה על ידי איפקס חיתום. 

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

חברת הביומד, בניהולו של זאב וייס, פיתחה שיטה להשבחת תרופות קיימות באמצעות שילובן בתוך גלולת אקורדיון. גלולה זו היא טכנולוגיה מוגנת פטנט, המאריכה את משך הספיגה של תרופות בחלק העליון של המעי, באמצעות השארתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים. מערכת הנשא הייחודית שפיתחה אינטק פארמה עשויה מפולימרים סינתטיים ומקופלת לתוך קפסולה סטנדרטית. לאחר הגעת הקפסולה לקיבה מופרש האקורדיון ונשאר בקיבה למשך זמן ארוך משמעותית בהשוואה לזמן השהייה של טבליות וקפסולות אחרות בקיבה. התרופה משתחררת שם באופן רציף ומבוקר, ומשם היא עוברת אל חלון הספיגה בחלק העליון של המעי.

בינואר קיבלה אינטק פארמה אישור ממינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) להתחיל ניסוי בשלב 3 בגלולת האקורדיון לטיפול במחלת הפרקינסון. אינטק פארמה צפויה לקיים דיונים עם ה־FDA, כדי לגבש פרוטוקול ניסוי אופטימלי, והחברה מעריכה כי התחלת הניסוי תהיה במחצית השנייה של 2015. כספי הגיוס אמורים לממן, בין היתר, את הניסוי שעלותו מוערכת ב־30 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות