אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרעי: השיחות על הפטור ממע"מ נתקעו, אצביע נגד התקציב צילום: דוברות הכנסת

דרעי: השיחות על הפטור ממע"מ נתקעו, אצביע נגד התקציב

בשיחות עם גורמי מקצוע במשרד האוצר הובהר לנציגי ש"ס כי האוצר מוכן לתת הנחה במחירי החשמל והמים בגובה המע"מ, אך לא לתת פטור ממע"מ. כתוצאה מכך הודיעו דרעי ושר הדתות דוד אזולאי כי יצביעו נגד התקציב

05.08.2015, 08:34 | אורי תובל והדס גליקו
למרות הפרסומים אמש על סיכום בין שר האוצר משה כחלון לשר הכלכלה אריה דרעי על תוכנית הפטור ממע"מ, הודיע הבוקר (ד') דרעי כי השיחות עם ראשי האוצר נקלעו הלילה למבוי סתום. כתוצאה מכך, דרעי ושר הדתות דוד אזולאי מתכוונים להצביע נגד התקציב בישיבת הממשלה שתחל בשעה 10.30.

קראו עוד בכלכליסט

משה כחלון ואריה דרעי, צילום: עומר מסינגר, דוברות הכנסת משה כחלון ואריה דרעי | צילום: עומר מסינגר, דוברות הכנסת משה כחלון ואריה דרעי, צילום: עומר מסינגר, דוברות הכנסת

אמש פורסם כי הצדדים הסכימו להעניק פטור ממע"מ לארבעת העשירונים הנמוכים על תשלומי החשמל והמים, וכן שיבוטל המע"מ לכל נוסעי התחבורה הציבורית. אולם בסביבת כחלון הבהירו כבר אמש שהנושא לא סגור סופית.

נראה שבשיחות הלילה עם גורמי המקצוע במשרד האוצר הובהר לנציגי ש"ס ולשר דרעי כי המשרד מוכן לתת הנחה במחירי החשמל והמים בגובה המע"מ, אך לא לתת פטור ממע"מ - צעד שגורם לחוסר אחידות בגביית המס. ש"ס מנגד מתעקשת על שיטה של פטור ממע"מ, כפי שהבטיחה לבוחריה

עם זאת הבוקר אמר סגן שר האוצר מטעם ש"ס, יצחק כהן, כי פטור ממע"מ הוא שיטה מסובכת, ויישומה אינו ריאלי.

באוצר אמרו כי למרות הודעת דרעי, השיחות יימשכו עד ישיבת הממשלה כשיש במשרד נכונות ללכת לקראת דרישות ש"ס לתת הקלות והטבות לעשירונים הנמוכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
דרעי אל תישבר!
פעם אחת מישהו צריך לעשות להם את זה. הם זקוקים לכפר גמילה ממיסים עקיפים. הם התמכרו לשיטת שוד המע"מ האחיד שאין כמוה באף מדינה. בכל אירופה וארה"ב יש מע"מ דיפרנציאלי. יש מע"מ מופחת או אפס מע"מ על מזון,תרופות, תחבורה ציבורית, מים, דירה חדשה ועוד. מספיק עם שיטת העושק של מע"מ אחיד שמייקר את כל המוצרים כאן. כאשר מחירי התשתיות יקרים וממוסים כולנו משלמים פי שניים על כל מוצר. דרעי הבין את זה השאלה אם הוא ייאלץ שוב לוותר לדיקטטורת האוצר שרגילה לקבל כל מה שהיא רוצה ולשלוט ולרדות באזרחים כאילו אין דמוקרטיה .
מירית  |  05.08.15
6.
העיקר שקרן מרציאנו מערוץ 2 כבר הכריזה על "סקופ המאה" עלק....
חדשות 2 אמש, קרן מרציאנו מכריזה על ההסכם עם כחלון שלא היה ולא נברא. התקשורת קונה את הספינים של דרעי בלי לבדוק כלום. מדובר בספין זול של דרעי, וערוץ 2 וקרן מרציאנו כמנהגם ישר מפציצים. ברור שלא יכולים לממש את ביטול המע"מ לעשירונים התחתונים, אבל זה לא מפריע לכלכלן הדגול דרעי למכור לוקשים לכלכלנית הדגולה מרציאנו.
יותם  |  05.08.15
לכל התגובות