אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולט דיסני ממשיכה לשבור את הקרח צילום: Jeff Krause, Flickr

וולט דיסני ממשיכה לשבור את הקרח

הרווחים של ענקית המדיה והבידור הכו פעם נוספת את התחזיות בשוק, אף שההכנסות פחות הרשימו. מול הגיבורים החדשים והגיבורות הפחות חדשות שהקפיצו את רווחיה של דיסני - תם עידן התהילה של גיבור אחר

05.08.2015, 10:10 | מיקי גרינפלד
לאחר רצף של 10 רבעונים שבהם הכתה שורת הרווח של ענקית הבידור והמדיה וולט דיסני את ציפיות האנליסטים, דורות הרבעון הפיסקאלי השלישי שמרו על הנוהל.  

קראו עוד בכלכליסט

ההצלחה הגדולה של "הנוקמים" (Avengers), לצד המשך ההכנסות האדירות ממכירות המרצ'נדייז של "לשבור את הקרח" (Frozen) - שיצא לאקרנים בסוף 2013 - תרמו לעלייה של 11% ברווחים שרשמו האולפנים ברבעון שהסתיים ב-27 ביוני.

בה בעת, גידול של 5% בהכנסות מפעילות המדיה והכבלים ושל 4% מחטיבת הפארקים לא הספיק על מנת לעמוד בציפיות השוק לשורת ההכנסות הכוללת. דיסני פרסמה את הדוחות אתמול לאחר נעילה המסחר, והאכזבה משורת ההכנסות הפילה את המניה בניו יורק במסחר המאוחר.

בסיכום כולל רשמה וולט דיסני רווח רבעוני של 2.48 מיליארד דולר, או 1.45 דולר למניה, מול 2.25 מיליארד דולר או 1.28 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד. צפי האנליסטים עמד על רווח של 1.42 סנט למניה. ההכנסות הכוללות של החברה עלו בכ-5% והסתכמו ב-13.1 מיליארד דולר - בשעה שציפיות השוק עמדו על 13.23 מיליארד דולר.

אולפני הסרטים של וולט דיסני רשמו גידול של 15% ברווח הרבעוני שהסכתם ב-472 מיליון דולר. הכנסות האולפנים עלו ב-13% ל-2 מיליארד דולר. רווחי פעילות הפארקים והשמורות של דיסני גדלו ב-9% והסתכמו ב-922 מיליון דולר. גידול בהכנסות הפארקים בארה"ב קוזז על ידי ירידה במחזורים מעבר לים.

לשבור את הקרח לשבור את הקרח לשבור את הקרח

הכנסותיה של דיסני מהמרצ'נדייז הצרכני – בובות, תמונות, בגדים, פיג'מות, וכל מוצר שאפשר להעלות על הדעת שקשור באופן כזה או אחר לסרטים של החברה – רשמו ברבעון המדווח עלייה של 6% לסכום מכובד למדי של 954 מיליון דולר. מדובר בחלק מהסכום בלבד, שכן דיסני מבצעת חלוקה פנימית בדוחותיה, ומשייכת חלק מהמכירות לחטיבת האולפנים.

הרווח התפעולי של המרצ'נדייז הצרכני קפץ ב-27%, כשבמוקד העלייה, על פי הדוחות, הגיבורים של לשבור את הקרח, הנוקמים, וסדרת מלחמת הכוכבים – שפרק נוסף שלה צפוי לצאת בהמשך השנה, ובסבירות גבוהה, בהסתמך על הפרקים הקודמים, צפוי להניב לחברה הכנסות במיליוני דולרים. בה בעת, נרשמה ירידה במכירות המרצ'נייז של ספיידרמן. . כך חולפת תהילת עולם.

חטיבת הכבלים של וולט דיסני, שמניבה את עיקר ההכנסות של החברה ומרכזת את הפעילות הגדולה ביותר שלה, רשמה גידול של 7% בשורת הרווח שעמדה על 2.08 מיליארד דולר. ההוצאות התפעוליות של החטיבה גדלו ב-15% ל-300 מיליון דולר, בעיקר על רקע גידול בעלויות הפקה ובעלויות שכר, לצד ירידה בהכנסות מפרסום.

תם עידן? , צילום: בלומברג תם עידן? | צילום: בלומברג תם עידן? , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות