אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים לדעת איך תיראו אם תעשו כושר? כנסו

רוצים לדעת איך תיראו אם תעשו כושר? כנסו

הכירו את BodyWhat, אתר אליו מעלים תמונות גוף ומקבלים ניתוח אחוזי שומן ותחזית של תוצאות אימון גופני. בנוסף, אפשר לראות בו לאיזה סלבריטאי דומה גופכם. היכן השערוריה? האתר מחלק ציונים לרמת הסקסיות שלכם ומטפח דימוי גוף לא מציאותי

05.08.2015, 11:48 | נמרוד צוק
אתר חדש ושנוי במחלוקת בשם BodyWhat מציע לחובבי כושר ובניית גוף שירות ראשון מסוגו: המשתמש מעלה אליו תמונת גוף, ומקבל ניתוח של אחוזי השומן שלו, המלצות לאימון וכלים שעוזרים להבין מה ניתן להשיג באמצעות האימונים, כגון הדמיית תלת ממד של הגוף.

קראו עוד בכלכליסט

BodyWhat מציע אמנם כלים שעשויים להיות פרקטיים למי שרוצה לרזות או להפוך שרירי יותר או כל שינוי אחר במראה הגוף שלו, אבל כמה מהם (והאופן בו הוא ממסגר את הנושא) יעוררו אי נוחות אצל כל מי שמוטרד מסוגיית דימוי הגוף במדיה ובתרבות: המשתמשים יכולים אמנם לשמור את התמונות, ההדמיות והמידע לשימושם הפרטי בלבד, אבל האתר מעודד את שיתוף הצילומים (שמציגים פלג גוף עליון עירום) עם משתמשים אחרים, ומציע להם להשוות את הגוף שלהם עם זה של סלבס ואתלטים.

אתר Bodywhat אתר Bodywhat אתר Bodywhat

האתר אף מציג "אינדקס סקסיות" שמתיימר לנתח "בצורה אובייקטיבית", על פי התמונה, עד כמה המשתמש סקסי ביחס לכלל המבקרים באתר. בשלב זה, עם זאת, הוא פונה אך ורק לגברים, לא ברור אם מסיבות טכניות או כדי להמנע מפרסום שלילי.

כחלק מפעילות קידום המכירות שלו, האתר מציג השוואות דמויות מפרט טכני בין זוגות של סלבס כמו דניאל קרייג ובראד פיט, ארנולד שוורצנגר וג'יי קטלר או ג'סטין ביבר והמתאבק אנדרה הענק, שתמונותיהם הועלו על ידי משתמשים אחרים. בהשוואה נכללים נתונים כמו גיל, גובה, משקל, אחוז שומן בגוף, מסת שריר ו-BMI.

המערכת שמאחורי האתר, טוענים יוצריו, מתבססת על בינה מלאכותית של רשתות נוירונים לומדות, ועל עיבוד סטטיסטי של מאגר הנתונים שמתקבל מכלל המשתמשים שלה. תהליך ההרשמה והעלאת החומרים לאתר, עם זאת, לא אינטואיטיבי ומורכב מעט, המשתמש נדרש להזין לא מעט נתונים באופן ידני, לצלם תמונה בתנוחה ספציפית ולסייע למערכת ידנית בזיהוי נכון של איברי הגוף.

מאחורי השירות עומדים צמד יזמים צעירים, צ'רלס לברוי ומקסים לון מצרפת, שמגדירים אותו כמיזם שהתחיל כניסוי אקדמי בניתוח תמונות ממוחשב. בשלב זה הוא זמין ללא תשלום בגרסת בטא, למשתמשים ממין זכר בלבד, כאשר בעתיד צפויה גם גרסת מובייל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות