אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים הזרים מממשים אג"ח ממשלתיות ומק"מ ומשקיעים במניות צילום: בלומברג

המשקיעים הזרים מממשים אג"ח ממשלתיות ומק"מ ומשקיעים במניות

בחודשים מאי ויוני מימשו תושבי חוץ כ-560 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות ובאגרות מלווה קצר מועד של בנק ישראל. במקביל, הם הגדילו את השקעותיהם במניות בבורסת ת"א בתקופה זו בכ-410 מיליון דולר

05.08.2015, 13:10 | אמנון אטד

על רקע הריבית הנמוכה על השקל, המשקיעים הזרים מממשים חלק מהשקעותיהם באגרות חוב ממשלתיות ובמק"מ, ובמקביל הם מגדילים את השקעותיהם במניות ישראליות. 

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים מאי ויוני מימשו תושבי חוץ סכום נטו (עודף מימושים על השקעות חדשות) של כ- 560 מיליון דולר באגרות חוב ממשלתיות הנסחרות בבורסה בתל אביב ובאגרות מלווה קצר מועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל.

 , צילום:  צביקה טישלר צילום: צביקה טישלר  , צילום:  צביקה טישלר

מנתונים שמפרסמת היום (ד') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל עולה כי מתחילת השנה מסתכם היקף

המימושים נטו של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות ובמק"מ בכ- 700 מיליון דולר. במקביל, הגדילו המשקיעים הזרים את השקעותיהם במניות הנסחרות בבורסה בתל-אביב בחודשים מאי ויוני בסכום נטו של כ- 410 מיליון דולר. בששת החודשים הראשונים של השנה מסתכם כבר היקף ההשקעות נטו של תושבי חוץ בבורסה בארץ בכמיליארד דולר.

מנתוני בנק ישראל מתברר עוד כי נמשכות ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל. בחודש יוני הסתכמו השקעות אלה שבוצעו באמצעות מערכת הבנקאות המקומית בכ- 440 מיליון דולר. פעילות המשקיעים הזרים התרכזה הפעם בענפי הטכנולוגיה העילית והמידע והתקשורת. בכל המחצית הראשונה של השנה הסתכמו ההשקעות הישירות נטו בארץ של תושבי חוץ בכ- 4.5 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות