אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דונלד טראמפ: "הריבית הנמוכה יוצרת בועה, ובועה יכולה להתפוצץ" צילום מסך: Fox News

דונלד טראמפ: "הריבית הנמוכה יוצרת בועה, ובועה יכולה להתפוצץ"

המיליארדר, המוביל במירוץ למועמדות המפלגה הרפובליקאית בבחירות לנשיאות, ציין לטובה את פול וולקר, יו"ר הפד בתחילת שנות ה-80 שתמך בשיעורי ריבית גבוהים

05.08.2015, 18:42 | שירות כלכליסט

"כיזם, תמיד אהבתי ריבית נמוכה; אבל כיום אני חושב שהריבית הנמוכה יוצרת בועה, והבועה הזאת יכולה להתפוצץ" - כך אמר ל"בלומברג" דונלד טראמפ, שמוביל, לפי חלק מהסקרים, במירוץ למועמדות המפלגה הרפובליקאית בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016.

טראמפ ציין לטובה את פול וולקר, שהיה יו"ר הפדרל ריזרב בתחילת שנות ה-80 ואשר נודע בפעילותו לריסון האינפלציה באמצעות שיעורי ריבית גבוהים; לדבריו, "לוולקר היו רעיונות טובים - וגם סטייל".

עוד אמר טראמפ כי הוא תומך בסגירתו של הבנק הממשלתי ליבוא-יצוא, מאחר שהוא מהווה "פינוק" עבור פוליטיקאים וכמה חברות שיכלו להסתדר בלעדיו. זו לא יוזמה חופשית".

דונלד טראמפ, צילום: בלומברג דונלד טראמפ | צילום: בלומברג דונלד טראמפ, צילום: בלומברג

עמדתו של טראמפ בנושא תואמת את זו של חברים אחרים במפלגה הרפובליקאית, המתנגדים לפעילות הבנק, המסייע במימון יצוא מארה"ב. לעומתם, רוב הדמוקרטים ורפובליקאים מתונים סבורים כי אין לסגור את הבנק - אך יש לבצע רפורמה בדרכי פעולתו. 

טראמפ, שהונו עומד על קרוב ל-9 מיליארד דולר, מממן בעצמו את הקמפיין שלו; לדבריו, עקב כך הוא אינו זקוק לתרומות - ולא ניתן לשחד אותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות