אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית דגני הבוקר קלוגס הצטרפה לטרנד המזון הבריא צילום: רויטרס

ענקית דגני הבוקר קלוגס הצטרפה לטרנד המזון הבריא

יצרנית דגני הבוקר הגדולה בעולם הודיעה כי תפסיק להשתמש ברכיבים מלאכותיים ודיווחה על צניחה של 24.4% ברווח הנקי ברבעון. עוד חברות אמריקאיות שהודיעו לאחרונה על מהלך דומה: ג'נרל מילס, קראפט, טאקו בל ופיצה האט

06.08.2015, 10:09 | שירות כלכליסט

דגני הבוקר המפורסמים של קלוגס יכילו בקרוב מרכיבים טבעיים בלבד - כך הודיעה אתמול יצרנית הדגנים והחטיפים האמריקאית. יצרנית דגני הבוקר הגדולה בעולם, שהוקמה לפני 109 שנה, בישרה כי תחדל להשתמש בצבעי מאכל מלאכותיים וברכיבים מלאכותיים אחרים בדגני הבוקר ובחטיפים שלה, וכי המהלך ייכנס לתוקפו עד לסוף 2018.

קראו עוד בכלכליסט

קלוגס היא האחרונה בשורה של חברות מזון אמריקאיות - טאקו בל, קראפט ופיצה האט - שנכנעו ללחץ ציבורי והודיעו כי יפסיקו את השימוש ברכיבים סינתטיים לטובת רכיבים בריאים יותר. יריבתה של קלוגס, ג'נרל מילס, הודיעה ביוני כי עד סוף 2016 90% מדגני הבוקר שלה ייוצרו ללא רכיבים מלאכותיים.

ההכרזות הללו מגיעות על רקע ירידה במכירות מוצרי שתי החברות בארה"ב, בשל ההעדפה הגוברת למזונות פחות מעובדים והמעבר של צרכנים למאכלים טבעיים יותר, כמו יוגורט לארוחת בוקר.

מוצרי קלוגס בחנות מכולת בעיר פסדינה שבקליפורניה. לא זקוקים לצמיחה, צילום: רויטרס מוצרי קלוגס בחנות מכולת בעיר פסדינה שבקליפורניה. לא זקוקים לצמיחה | צילום: רויטרס מוצרי קלוגס בחנות מכולת בעיר פסדינה שבקליפורניה. לא זקוקים לצמיחה, צילום: רויטרס

קלוגס פרסמה אתמול גם את תוצאותיה לרבעון השני שהסתיים ב־4 ביולי. מהדו"חות עולה כי ההכנסות ברבעון ירדו ב־5.1% ל־3.5 מיליארד דולר, הירידה הרבעונית השביעית בשמונת הרבעונים האחרונים. הרווח הנקי צנח ב־24.4% ל־223 מיליון דולר, שהם 63 סנט למניה.

עוד עולה מהדו"ח הרבעוני כי מכירות דגני הבוקר בארה"ב נותרו כמעט ללא שינוי. "איננו זקוקים לצמיחה חזקה בתחומים האלה", הגיב מנכ"ל החברה ג'ון בריאנט. "קיפאון נחשב לשיפור משמעותי לעומת העבר". מכירות חטיבת מוצרי הבוקר של החברה, שכוללים את דגני הבוקר כמו קורנפלקס, ירדו ב־2.2%.

בעקבות זאת החברה מנסה למצב את עצמה כיצרנית של מזונות בריאים יותר. אחת האסטרטגיות שננקטו לשם כך היתה מיצוב מחדש של מותג הדגנים ספיישל K שמוגדר כעת "בריא" ולא דיאטטי, ואף הושקו לו גרסאות נטולת גלוטן. בקלוגס הדגישו כי כבר עתה 75% מדגני הבוקר שלה המיוצרים בצפון אמריקה הם ללא צבעי מאכל, ו־50% מהם אינם כוללים רכיבים מלאכותיים.

ואולם, החלק הקשה ביותר במעבר לרכיבים טבעיים הוא השמירה על הטעמים והמרקמים. קייט גאלגר, מפתחת דגני הבוקר הראשית בג'נרל מילס, סיפרה ביולי בראיון ל"יו.אס.איי.טודיי" כי צבעים טבעיים כמו כורכום ופפריקה משפיעים לעתים על הטעמים, ואינם מייצרים צבעים חזקים כמו המלאכותיים.

 , צילום: Library of Congress צילום: Library of Congress  , צילום: Library of Congress

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות