אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אוריגו החליטה להשקיע באג"ח בוני התיכון

קרן אוריגו החליטה להשקיע באג"ח בוני התיכון

שבוע לאחר הודעת החברה על דחיית תשלום חוב לקרן אוריגו, ובעקבות העלייה החדה בתשואות האג"ח של החברה, החליטה הקרן על כדאיות ההשקעה במחיר הנמוך הנוכחי

06.08.2015, 08:55 | רעות שפיגלמן
יומיים לאחר העלייה החדה בתשואות אג"ח בוני התיכון, שהגיעו על רקע דחיית תשלום של 50 מיליון שקל לקרן אוריגו - לה חייבת חברת הנדל"ן 70 מיליון שקל - , החליטו בקרן לרכוש בבורסה 1.5% מיתרות אג"ח ו' ואג"ח ח', ולהנות מהמחירים הנמוכים.  

קראו עוד בכלכליסט

עליית התשואות של סדרות האג"ח בתחילת השבוע הגיעה על רקע הודעת חברת הנדל"ן על אופציה לדחיית תשלום של 50 מיליון שקל לקרן משנת 2016 לשנת 2017 - החלטה שנבעה מעומס הפירעונות הצפוי לקראת סוף 2016 למחזיקיט האג"ח.

רכישת האג"ח על ידי קרן אוריגו תקל על בוני התיכון בהמשך הדרך מול מחזיקי האג"ח בשלב הפרעונות הנדרשים - ובכך תרוויח הקרן גם במעמדה כמחזיקת אג"ח וגם כבעלת חוב נפרד כמעניקת אשראי, שכן הסיכוי להחזר ההלוואה גובר ככל שמעמדה של בוני התיכון איתן יותר. הבטוחות שיש לקרן אוריגו על ההלוואה ע"ס 70 מיליון שלק הן בטוחות מדרגה ראשונה שאינן קשורות לבטוחות שיש למחזיקי האג"ח

.  

גורמים בשוק מסרו ל"כלכליסט" שהקרן צפויה להגדיל רכישותיה בסדרות האג"ח עד להיקף של 10% בחודשים הקרובים וכי המהלך ממבטא את הבעת האמון שיש לקרן אוריגו בפרעון האג"חים בשנים הקרובות.

את הרבעון הראשון השנה סיימה בוני התיכון עם הכנסות של 11.2 מיליון שקל, ירידה משמעותית לעומת הכנסות של 66.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. כמו כן את הרבעון הראשון השנה סיימה עם הפסד של 2.8 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 804 אלף שקל ברבעון המקביל.

עמי פרץ מנכ"ל בוני התיכון עמי פרץ מנכ"ל בוני התיכון עמי פרץ מנכ"ל בוני התיכון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות