אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גב ים: עלייה של 35% ברווח הנקי במחצית הראשונה של 2015 צילום: עמית שעל

גב ים: עלייה של 35% ברווח הנקי במחצית הראשונה של 2015

הסתכם ב-205 מיליון שקל. העלייה נבעה בעיקרה מאכלוס לראשונה של נכסים מניבים. הכנסות החברה מדמי שכירות במחצית הראשונה רשמו עלייה של 9%

06.08.2015, 10:44 | דותן לוי

חבת גב ים מקבוצת אי.די.בי סיימה את המחצית הראשונה של השנה ברווח נקי של 205 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 151 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד. מדובר בעלייה של 35% שנבעה בעיקרה מאכלוס לראשונה של נכסים מניבים חדשים שבנייתם הושלמה בסוף 2014, עלייה בשערוך נכסים שנבעה מהפחתת שיערי היוון .הרווח הנקי ברבעון השני של השנה הסתכם ב-121 מליון שקל לעומת 104 מיליון שקל ברבעון השני אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

במחצית הראשונה של השנה המשיכה החברה בהקמתו של בניין Q2 גב-ים, הבניין המערבי בפרויקט בהרצליה - בשטח של כ-15.7 אלף מ"ר . חברת אפל מימשה אופציה שניתנה לה לשכירות שטח של 5 קומות בבניין זה, נוסף לשטח המשרדים של הבניין המשרדים בבניין המשרדים המזרחי שהושלם ואוכלס בסוף 2014. נכון להיום השכירה גב ים שטח של כ-8,000 מ"ר בפרויקט זה.

פרויקט נוסף של החברה שהורחב במהלך התקופה הוא מגדלי מתם. במהלך התקופה המשיכה החברה הבת מת"ם, בהקמתו של המגדל הצפוני בפרויקט בשטח של כ-12 אלף מ"ר עילי ובהרחבת מבנה החניה הקיים. נכון להיום השכירה השכירה מת"ם כ-4,000 מ"ר משרדים בפרויקט זה.

מתחם גב ים בהרצליה פיתוח, צילום: יובל חן   מתחם גב ים בהרצליה פיתוח | צילום: יובל חן מתחם גב ים בהרצליה פיתוח, צילום: יובל חן

בשורה התחתונה הכנסות החברה מדמי שכירות במחצית הראשונה רשמו עלייה של 9% והסתכמו בכ-194 מיליון שקל, מתוכם כ-97 מיליון שקל ברבעון השני. התרומה של העלייה בשווי הוגן של נכסי החברה להשקעה היתה משמעותית יותר לשורת הרווח הנקי. זו הסתכמה ב-137 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה לעומת 98 מיליון שקל במחצית הראשונה אשתקד - עלייה של 40%.

הנהלת החברה מציינת בדוחות הכספיים כי בחודש יוני העריכה החברה הערכת שווי לכלל נכסיה המניבים. שיעורי ההיוון ששימשו את השמאי החיצוני הופחתו ל-0.1%-0.25% בהמשך להפחתת הריבית לזמן קצר על ידי בנק ישראל וירידת התשואות של האג"ח הממשלתי ארוך הטווח. השינוי בשווי הוגן מיוחס על ידי חברה גם לעלייה הצפויה לנבוע בתזרים המזומנים מנכסי החברה כתוצאה מעלייה ריאלית בדמי השכירות ומנגד מירידת המדד מאז הערכת השווי הקודמת. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות