אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו מניעה זמני אוסר על טפר-דג'לדטי לבצע פעולות בגרינסטון צילום: אוראל כהן

צו מניעה זמני אוסר על טפר-דג'לדטי לבצע פעולות בגרינסטון

בית המשפט הוציא את הצו במטרה להקפיא את המצב בגרינסטון עד שתוכרע שאלת השליטה בחברה

06.08.2015, 12:00 | גיל קליאן

בעלי השליטה בגרינסטון, גדי טפר וניסים דג'לדטי, קיבלו צו מניעה זמני שאוסר עליהם לבצע פעולות בחברה עד ה-14 באוגוסט. צו המניעה ניתן כחלק מתביעה שהוגשה נגד טפר ודג'לדטי על ידי אולטרה אקוויטי - בניסיון לבטל את מכירת גרינסטון לשניים והחזרת החברה למצבה טרום המכירה.  

קראו עוד בכלכליסט

תפקיד צו המניעה הוא להקפיא את המצב עד אשר יוכל בית המשפט לדון בתיק, כאשר נכון לעכשיו לא הורה בית המשפט לשניים לבטל פעולות שביצעו בחברה מאז רכישת השליטה.

טפר ודג'לדטי רכשו את השליטה בגרינסטון באמצע יוני תמורת 7 מיליון שקל מאולטרה אקוויטי, שבאותה עת נשלטה על ידי אפסווינג של ירון ייני. מאז, בית המשפט הכשיר הפיכה בשליטה בחברה – שהוענקה למאיר גורביץ, שהצליח להשתלט על הדירקטוריון ומאז לבצע שורה של פעולות לבצר את שליטתו בחברה (בהם החלפת עורכי דין, חשבונות בנק, מורשי חתימה וכדומה).

אחד המהלכים של גורביץ היה לפנות לטפר ודג'לדטי ולהודיע להם כי המכירה של גרינסטון מבוטלת וכי עליהם להחזיר את החברה באותו מצב בו רכשו אותה. טפר ודג'לדטי דחו את הדרישה, מה שהוביל לפנייתו הנוכחית של גורביץ לבית המשפט. גורביץ קיבל רוח גבית משמעותית מרשות ניירות ערך, שהציגה עמדה בפני החברה לפיה מכירת השליטה בגרינסטון לא אושרה בהליך תקין.

כמו כן, לאחרונה הרשיע בית המשפט את דג'לדטי בשורה שחל עבירות פליליות - קשירת קשר לפשע, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון והטרדת עד. נגד דג'לדטי נטען כי השתלט יחד עם שותפים על נכסיו של אלכסיי זכרנקו, שנעלם ברוסיה בשנת 2009 ולא ידוע מה עלה בגורלו.

טפר ודג'לדטי ביצעו שורה של מהלכים בגרינסטון מאז הרכישה – בין השאר יצאו מפעילות כרייה באפריקה בהפסד, ונכנסו למו"מ להשקעה בחברה בת גפן.

ניסים דג ניסים דג'לדטי | צילום: אוראל כהן ניסים דג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות