אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתקפת סייבר גדולה: "רוסיה פרצה לפנטגון"

מתקפת סייבר גדולה: "רוסיה פרצה לפנטגון"

גורמים בארה"ב אמרו כי רוסיה ביצעה "מתקפת סייבר מורכבת", וחדרה לרשת המיילים הלא מסווגת של הפנטגון. הרשת הושבתה והורדה מהאוויר לשבועיים

06.08.2015, 23:35 | ynet

מתקפת סייבר רחבת היקף על הפנטגון - והחשודה המיידית היא המעצמה המתחרה: גורמים אמריקניים אמרו היום (ה') לרשת NBC כי רוסיה ביצעה "מתקפת סייבר מורכבת" נגד הפנטגון, וחדרה לרשת המיילים הלא מסווגת. בעקבות זאת, הרשת הושבתה והורדה מהאוויר למשך כמעט שבועיים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הגורמים, "פריצת הסייבר המתוחכמת" אירעה בסביבות 25 ביולי, והשפיעה על 4,000 חיילים ואזרחים שעובדים במטות המשולבים. אותם גורמים אמרו ל-NBC כי נראה שמתקפת הסייבר נעשתה באמצעות מערכת אוטומטית כלשהי, שמשיגה נתונים עצומים תוך זמן קצר מאוד, ושתוך דקה בלבד מעבירה את כל המידע לאלפי חשבונות באינטרנט.

לדבריהם, ההאקרים הרוסים שחשודים בביצוע מתקפת הסייבר תיאמו אותה באמצעות חשבונות מוצפנים ברשת חברתית. אמנם הגורמים הדגישו כי לא ברור אם המתקפה נתמכה ישירות על ידי הממשלה הרוסית או שהיא פעולה של בודדים, אך הם הבהירו כי לנוכח היקף המתקפה, "זו עבודה של מדינה".

הפנטגון, ארה"ב, צילום: בלומברג הפנטגון, ארה"ב | צילום: בלומברג הפנטגון, ארה"ב, צילום: בלומברג

בנוסף אמרו המקורות האמרקניים כי במתקפת הסייבר לא הגיעו ההאקרים למסמכים סודיים, אלא רק לחשבונות ואימיילים לא מסווגים. כמעט מיד לאחר זיהוי מתקפת הסייבר הורה הפנטגון על השבתה כללית של מערכת המיילים הלא מסווגת של המטות המשולבים ושל רשת האינטרנט, עד לתום החקירה. המערכת צפויה לחזור לפעולה רגילה עד סוף השבוע.

החוקרים מעריכים, כי ההאקרים הפורצים הם אותם האקרים שביצעו מתקפות סייבר דומות על הבית הלבן ועל מחלקת המדינה בשנה שעברה, ואלו שניסו לפרוץ לפנטגון בחודש שעבר. בכל אותן מתקפות ההאקרים פרצו לרשתות מיילים לא מסווגות, באמצעות משלוח של מיילים שנראים תמימים למראה - אך כאלו שמסתתרת בהם תוכנה זדונית. בעבר הם פרצו גם למיילים הלא מסווגים של הנשיא אובמה.

"המתקפה לא איימה על פעולות צבאיות"

גורמים במשרד ההגנה הודו בפני הדיילי ביסט, כי מדובר במתקפת הסייבר "המתוחכמת ביותר" בהיסטוריה נגד צבא ארצות הברית. בתדרוך לכתבים אמר קפטן ג'ף דיוויס, כי המתקפה לא איימה על פעולות צבאיות, כי הייתה מוגבלת לרשת הלא מסווגת. אנשי הצבא משתמשים לרוב בשתי מערכות מחשב מקבילות - האחת מסווגת והשנייה בלתי מסווגת. עד לסיום השבתת המערכת, הכוחות המשולבים פועלים רק במערכת המסווגת.

ולא רק הרוסים מנסים לפרוץ לרשתות האמריקניות. רק לפני חודשיים חשפו הרשויות בארה"ב כי האקרים פרצו השנה למחשבי סוכנות פדרלית שאחראית על משאבי אנוש, וככל הנראה הצליחו להשיג מידע על ארבעה מיליון עובדים בהווה ובעבר בשירות הממשל האמריקני. גורמים שמעורבים בחקירה מסרו שמאחורי מתקפת הסייבר עומדים האקרים שפעלו מטעם ממשלת סין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות