אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אגוד: "השקל עשוי לחזור להיחלש מול הדולר לקראת סוף השנה" צילום: בלומברג

בנק אגוד: "השקל עשוי לחזור להיחלש מול הדולר לקראת סוף השנה"

יציבות בשוק המט"ח: הדולר איבד היום 0.1% ושערו היציג נקבע על 3.808 שקלים; היורו עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.163 שקלים

07.08.2015, 12:56 | שירות כלכליסט

הדולר איבד היום 0.1% ושערו היציג נקבע על 3.808 שקלים; היורו עלה ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.163 שקלים. בעולם נסחר הצמד יורו-דולר ביציבות, לקראת פרסום דו"ח התעסוקה האמריקאי ב-15:30 שעון ישראל.

בנק ישראל המשיך ביולי את ההתערבות האגרסיבית שלו במסחר במטבע חוץ. במהלך החודש רכש הבנק 510 מיליון דולר נוספים, בהמשך לכמות הגדולה במיוחד של 1.95 מיליארד דולר שנרכשה על ידו ביוני. בשבעת החודשים הראשונים של השנה רכש כבר בנק ישראל כמות מצטברת של כ-5.1 מיליארד דולר. סכום זה מצטרף לכ-7 מיליארד הדולרים שרכש הבנק בשנה שעברה.

 

(ארכיון), צילום: shutterstock (ארכיון) | צילום: shutterstock (ארכיון), צילום: shutterstock

כלכלני בנק אגוד כתבו בסקירתם השבועית כי "הדולר התחזק השבוע מול רוב המטבעות העיקריים בעולם, כאשר החוזים על הריבית מגלמים עלייה קלה בסיכוי להעלאת ריבית במהלך החודשיים הקרובים. זאת בין היתר, לאחר שדניס לוקהארט, ראש הפד של אטלנטה, אמר כי העלאת ריבית בספטמבר תהיה "צעד ראוי" ובכך הצטרף לשורה של בכירים בפד שמאותתים כי יתכן שנראה העלאה כבר בפגישה הבאה של הוועדה, בספטמבר.  

  

"כרגע, עיקר תשומת הלב בהקשר ליחס בין הדולר לשקל מופנה לתזמון העלאת הריבית האמריקאית כשצעד אחד לאחר מכן, נמצא קצב ההעלאה שלה ומועד תחילת העלאת הריבית בישראל. בינתיים נראה, כי הריבית האמריקאית תועלה כבר במהלך החודשיים הקרובים והעלאה שנייה עד מרץ 2016. בישראל לעומת זאת, צפויה הריבית להישאר נמוכה לאורך זמן ובעקבות הפחתות המחירים הצפויות כפי שפורסמו השבוע, ירדו גם ציפיות האינפלציה. דבר זה עשוי לדחות את מועד העלאת הריבית על ידי בנק ישראל. אם אכן כך יתנהלו הדברים, השקל עשוי לחזור להיחלש מול הדולר לקראת סוף השנה. עם זאת, אם נשפוט לפי סיבוב ההיחלשות הקודם של השקל, מדובר בהערכה זהירה ולא בטוח כי מדובר יהיה בפיחות חד מדי. לקצב הצמיחה, היצוא, גביית המסים ועוד תהיה השפעה על המתווה של שערי המטבעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות