אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים אישרה: התעשיינים יוכלו לרכוש במרוכז חשמל מיצרנים פרטיים צילום: עמית שעל

רשות ההגבלים אישרה: התעשיינים יוכלו לרכוש במרוכז חשמל מיצרנים פרטיים

על פי החלטת הממונה על ההגבלים התאחדות התעשיינים תוכל לייצג את כל המפעלים במו"מ לרכישת חשמל למפעליהם ולהגיע לחוזה הטוב ביותר מבלי שהדבר ייחשב כעבירה על חוק ההגבלים

09.08.2015, 12:59 | שאול אמסטרדמסקי

רשות ההגבלים אישרה היום להתאחדות התעשיינים להפוך למעין קבוצת רכישה שמטרתה לרכוש חשמל מיצרני החשמל הפרטיים, כך הודיעה רשות ההגבלים. על פי האישור, במקום שכל מפעל לבדו ינהל משא ומתן מול יצרני החשמל הפרטיים וינסה להגיע לחוזה הטוב ביותר מבחינתו, התאחדות התעשיינים תוכל לייצג את כל המפעלים יחד במשא ומתן, וזאת מבלי שהדבר ייחשב לעבירה על חוק ההגבלים העסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

תחנת הכוח הפרטית דוראד, צילום: בני מור תחנת הכוח הפרטית דוראד | צילום: בני מור תחנת הכוח הפרטית דוראד, צילום: בני מור

על פי הודעת רשות ההגבלים, התאחדות התעשיינים תנהל משא ומתן מול יצרני החשמל הפרטיים במטרה לייצר כמה סוגים של הסכמי מסגרת. לאחר מכן, כל מפעל יוכל לבחור את סוג ההסכם שמתאים לו מבחינת התנאים, ולהיכנס למשא ומתן ישיר מול יצרניות החשמל על המחיר עצמו.

על פי הנחיות רשות ההגבלים, הסכמי המסגרת האלה לא יכללו אלמנטים שעלולים לפגוע בתחרות, דוגמת כמויות החשמל שכל מפעל יקנה או כל היבט שקשור למחיר (לרבות הנחות שיצרני החשמל יתנו למפעלים).

כך, הסכמי המסגרת רק נועדו לוודא שהתנאים (למשל, בהיבט השירות) שהמפעלים יקבלו יהיו מיטביים, אבל עדיין להשאיר את התחרות בתור המנוע הבלעדי לקביעת מחירי החשמל שהמפעלים יקנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות