אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחוזת המסתור של לאון טרוצקי בטורקיה מוצעת למכירה ב-4.4 מיליון דולר צילום מסך: ויקיפדיה

אחוזת המסתור של לאון טרוצקי בטורקיה מוצעת למכירה ב-4.4 מיליון דולר

המהפכן המרקסיסט גר בווילה לאחר שסטאלין גירש אותו מרוסיה. היא שוכנת באי בויוקאדה בסמוך לאיסטנבול וכוללת שלוש קומות ו- 18 חדרים. מדוע לא הצליחו למכור אותה עד כה?

09.08.2015, 17:07 | שירות כלכליסט
וילה ליד איסטנבול שבה התגורר המהפכן המרקסיסט לאון טרוצקי בתקופת גלותו מרוסיה, עומדת כעת למכירה עבור 4.4 מיליון דולר.

הווילה, השוכנת באי בויוקאדה בסמוך לאיסטנבול, מתנוססת לגובה 3 קומות ומתפרשת על פני 3,600 מ"ר. היא כוללת 18 חדרים ו-5 חדרי אמבטיה. אולם מוסטפה פרסקוגלו, לשעבר ראש עיריית האי, מציין כי המקום נותר נטוש וזקוק לשיפוץ נרחב. "אם משרד התרבות הטורקי יספק את הכסף, ניתן יהיה לרכוש את הבית, לשפץ אותו ולהפוך אותו למרכז תרבות או מוזיאון", הוסיף. "בכל מקרה זהו בניין לשימור, כך שמי שירכוש אותו לא יוכל להפוך אותו לבניין דירות, למסעדה או למלון". סוכן נדל"ן, שהעדיף להישאר בעילום שם אמר לסוכנות החדשות AP "זו לא הפעם הראשונה שיש ניסיון למכור את הבית הזה, אבל איש לא מעוניין בו. הבעלים, שמתגורר באיסטנבול לא ביצע את העבודות הנחוצות".

קראו עוד בכלכליסט

טרוצקי הגיע לאי ב-1929 לאחר שמנהיג רוסיה יוסף סטאלין הורה על גירושו. הוא התגורר במקום במשך 4 שנים ביחד עם אשתו השנייה, נטליה ונכדו סייבה. בעת שהותו במקום כתב את האוטוביוגרפיה שלו. לאחר מכן עבר טרוצקי למרכז אמריקה, ונרצח ב-1940 במקסיקו.

האחוזה של טרוצקי מבחוץ, צילום: punterest האחוזה של טרוצקי מבחוץ | צילום: punterest האחוזה של טרוצקי מבחוץ, צילום: punterest

האחוזה מבפנים, צילום: Flickr / Selj האחוזה מבפנים | צילום: Flickr / Selj האחוזה מבפנים, צילום: Flickr / Selj

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות