אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילן שילוח הרחיב את הגיוס לקרן שלו ב־20 מיליון דולר

אילן שילוח הרחיב את הגיוס לקרן שלו ב־20 מיליון דולר

לכלכליסט נודע כי שילוח השלים גיוס של 60 מיליון דולר לקרן שהקים עם יונתן בן־ארצי וניר טרלובסקי

10.08.2015, 08:16 | אסף גלעד

הפרסומאי אילן שילוח, שהתמקד בשנים האחרונות בניהול חממת סטארט־אפים והשקעות פרטיות בהייטק, הופך למשקיע הון סיכון עם השלמת גיוס הקרן החדשה שלו פירסט טיים (First Time) בהיקף של 60 מיליון דולר - 20 מיליון דולר מעל ליעד המתוכנן. ל"כלכליסט" נודע כי את הביקושים מילא שילוח באמצעות הון נוסף ממשקיעים מוסדיים ישראליים, ובהם מיטב, אקסלנס ופסגות. בפירסט טיים סירבו להתייחס לצירופם של המוסדיים ולשמות המשקיעים בקרן.

אילן שילוח, צילום: עידו איז אילן שילוח | צילום: עידו איז'ק אילן שילוח, צילום: עידו איז

40% מהמשקיעים בקרן הם אמריקאים, 25% סינים ו־35% מוסדיים וישראלים. המייסדים עצמם השקיעו 6 מיליון דולר בקרן - סכום גבוה בהשוואה להשקעות מייסדים בקרנות ישראליות דומות. שילוח הקים את הקרן עם שותפו הוותיק להשקעות בחברות ובקבוצת דה־טיים ניר טרלובסקי, ואליהם הצטרף יונתן בן־ארצי, נכדו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ולשעבר מנכ"ל הפורטל נטקינג ואחד ממייסדי חברת השידורים אונליין Latto (לשעבר לייב אסיה). הקרן משקיעה בחברות בתחומי מובייל, וידיאו, מסחר אלקטרוני, משחקים, תוכן, רשתות חברתיות וטכנולוגיות פרסום.

הקרן ביצעה סגירה ראשונה לפני תום הגיוס, ובמסגרת זו השקיעה עד כה ב־11 חברות סטארט־אפ, בהן Playbuzz של שאול אולמרט וחברת שירותי הענן RedisLabs.

שילוח וטרלובסקי הם גם בעלי חממת דה־טיים של המדען הראשי הממוקמת ברמת החייל. הקרן החדשה תעניק עדיפות לחברות החממה של דה־טיים, ובין בוגריה שגייסו הון מקרן פירסט טיים ניתן למצוא גם את הרשת החברתית Fanzone של אורי שילה ו־Oggii שפיתחה חיישן שמאפשר לאבחן מחלות אצל כלבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות