אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבוע כחול: היו"ר פרש, ישראל יניב צפוי להתמנות למנכ"ל צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

רבוע כחול: היו"ר פרש, ישראל יניב צפוי להתמנות למנכ"ל

משנת 2000 משמש יניב כמנכ"ל חברת הדלק דור אלון, שהועמדה למכירה בחודש שעבר. בחברה־האם מתמודדים עם התפטרות מפתיעה של יו"ר אלון רבוע כחול עמית בן יצחק, נציג ארגוני הקיבוצים המכהן בתפקידו מאז ינואר בלבד

11.08.2015, 08:25 | גולן חזני

מנכ"ל חברת דור אלוןישראל יניב צפוי לעבור לתפקיד מנכ"ל אלון רבוע כחול, כך נודע ל"כלכליסט". יניב משמש כמנכ"ל דור אלון משנת 2000 ונחשב לאחד המנהלים המוערכים בקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הודיעה אלון רבוע כחול על החלטתו של עמית בן יצחק, נציג ארגוני הקיבוצים, להתפטר מתפקיד היו"ר. במקומו מונה אביגדור קפלן, מנכ"ל החברה־האם אלון קבוצת הדלק, המכהן גם כמנכ"ל אלון רבוע כחול.

ההתפטרות המפתיעה של בן יצחק מגיעה לאחר שנכנס לתפקידו רק בינואר האחרון. בחודש יוני נדונו ב"כלכליסט" ניגודי העניינים שבהם נתון בן יצחק בשני כובעיו: האחד, יו"ר רבוע כחול המחזיקה בבעלות על רשת המזון מגה, והשני, סגן יו"ר תנובה, שהיא ספק מהותי של מגה.

בקבוצת אלון הכחישו כי בן יצחק התפטר על רקע ניגודי העניינים הללו וציינו הצעד נעשה בשל תפקידיו הרבים של בן יצחק, שלא אפשרו לו להקדיש די זמן לתפקיד יו"ר רבוע כחול.

עמית בן יצחק, צילום: אוראל כהן עמית בן יצחק | צילום: אוראל כהן עמית בן יצחק, צילום: אוראל כהן

בנוסף משמש בן יצחק גם כיו"ר החברה־האם קבוצת אלון. זאת מתוקף ההסכם בין הקיבוצים שאותם הוא מייצג, המחזיקים ב־53% מקבוצת אלון, לבין ביילסול של שרגא בירן ודודי ויסמן, שמחזיקה 47% ממניות הקבוצה.

בישיבה שנערכה שלשום החליט דירקטוריון אלון כי גמול הדירקטורים בחברה יפחת נוכח מצבה הפיננסי. בינתיים הגופים המוסדיים המחזיקים באג"ח קבוצת אלון מינו נציגות הכוללת את פסגות, הפניקס ומגדל ביטוח. הנציגות צפויה להיפגש בימים הקרובים עם החברה ולהציג בפניה את דרישותיה בנוגע לחוב של 1.7 מיליארד שקל.

אלון הגיעה להסדר עם מחזיקי האג"ח במאי האחרון. אולם, לאחר שמגה הגיעה להקפאת הליכים, טענו המחזיקים כי הם לא הוצגה בפניהם התמונה המלאה לגביה, כפי שנחשף ב"כלכליסט".

כדי לעמוד בהתחייבויות למחזיקים ולבנקים החליטה רבוע כחול בחודש שעבר להעמיד למכירה את חברת הדלק דור אלון. לאומי פרטנרס וואליו בייס נשכרו להוביל את מכירת השליטה, והתהליך אמור להתחיל בימים הקרובים.

בנוסף מחזיקה רבוע כחול בשליטה ברבוע כחול נדל"ן, במחצית מחברת כרטיסי האשראי דיינרס שאותה היא עומדת למכור לשותפתה, חברת כרטיסי האשראי כאל, וב־80% מחברת אלון גז המחזיקה ב־4% מקידוח תמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות