אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וויליאם היל רוכשת 30% מניאוגיימס הישראלית ב־25 מיליון דולר צילום: Flickr / Fabio Venni

בלעדי לכלכליסט

וויליאם היל רוכשת 30% מניאוגיימס הישראלית ב־25 מיליון דולר

חברת ההימורים הבריטית תרכוש לפי שווי של 85 מיליון דולר את חברת משחקי הלוטו הישראלית, שמספקת בין היתר משחקי מזל לעשר ממפעילות הלוטו בעולם, ובהן מישיגן סטייט לוטרי בארה"ב

11.08.2015, 07:02 | אסף גלעד

ענקית ההימורים וויליאם היל רוכשת 29.4% ממניות חברת משחקי הלוטו הישראלית ניאוגיימס (NeoGames) ב-25 מיליון דולר לפי שווי של 85 מיליון דולר.

במסגרת העסקה, שילמה וויליאם היל כ-25 מיליון דולר תמורת המניות והתחייבה להזרים 15 מיליון דולר נוספים בקו אשראי. במהלך חמש השנים הקרובות וויליאם היל תוכל לרכוש את שארית המניות בחברה, 70.6% ממנה. לוויליאם היל תישמר זכות הראשונים לכך, ושווייה של ניאוגיימס בעת הרכישה העתידית ייקבע מחדש בכל פעימה.

החברה הוקמה עם הרעיון להפוך את כרטיסי הגירוד של חברות הפיס העולמיות לדיגיטלי, והפכה לספקית הגדולה ביותר של משחקים ואפליקציות, כמו משחקי בינגו ומכונות מזל, ושל שירותי מכירת כרטיסי לוטו וירטואליים. בין לקוחותיה עשר ממפעילות הלוטו בעולם, ובהן מישיגן סטייט לוטרי בארה"ב, סנטה קאסה בפורטוגל, סז'קה בצ'כיה וסיסאל באיטליה.

סניף של ויליאם היל בלונדון. מחזיקה משרדי מו"פ בעזריאלי, צילום: cc by Fabio Venni סניף של ויליאם היל בלונדון. מחזיקה משרדי מו"פ בעזריאלי | צילום: cc by Fabio Venni סניף של ויליאם היל בלונדון. מחזיקה משרדי מו"פ בעזריאלי, צילום: cc by Fabio Venni

מודל ההפצה של ניאוגיימס מעט שונה מזה של ספקיות אחרות של משחקי מזל, והיא נסמכת במידה רבה על מפעילות הלוטו כמפיצות מרכזיות. מלבד אפליקציות לוטו, היא מספקת להם גם משחקים משלימים ומערכת ניתוח התנהגות משתמשים שמגבירה את יכולתן למכור באופן מפולח יותר.

מאז 2011 הרגולציה האמריקאית מאפשרת למכור מוצרי לוטו ברשת. מכירות אלה הגיעו בשנה שעברה לגובה של 60 מיליארד דולר בארבע מדינות בארה"ב, ומדינות נוספות עשויות להצטרף. מישיגן סטייט לוטרי היא ההתחלה של המודל האמריקאי של ניאוגיימס, והיא מעוניינת לשכפל אותו גם למפעילות אחרות במדינה. התחרות בין שחקניות ההימורים הבריטיות מתחממת בשנה האחרונה, ורבות מהן מבצעות רכישות כדי להיכנס לתחומי משחקים נוספים ולהשתלב בשוק ההימורים המקוונים בארה"ב.

ניאוגיימס, נוסדה לפני כעשור בידי ברק מטלון, לשעבר סמנכ"ל בזכיינית ערוץ 2 רשת, ומנוהלת כיום בידי אילן רוזן, לשעבר סמנכ"ל הכספים של בבילון. החברה מאוגדת בלוקסמבורג ומחזיקה בה מטה ניהולי, אך מרבית פעילותה בתל אביב. היא מעסיקה בישראל יותר ממאה איש, מתוך כ־200 עובדים בחברה. נוסף על כך החברה מחזיקה במערך תפעול במלטה.

וויליאם היל מחזיקה כיום במשרד מו"פ בעזריאלי, שמעסיק מספר קטן של עובדים, וככל הנראה לא תתקיים בינו לבין ניאוגיימס פעילות משותפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ניאוגיימס חברה מדהימה ואיכותית!
מהלך מבריק וכדאי! ניאוגיימס חברה מעולה, עם אנשים איכותיים, דינאמית, תוססת ומתפתחת! אין ספק שהבחירה של וייליאם היל בניאוגיימס היא בחירה נבונה וכדאית! אומרת אחת שמכירה מקרוב ויודעת. ניאו גיימס פשוט חברה מדהימה. מזל טוב והמון בהצלחה!
אחת שיודעת , גבעתיים  |  12.08.15
לכל התגובות