אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוצאות פוטומדקס המשיכו להידרדר גם ברבעון השני

תוצאות פוטומדקס המשיכו להידרדר גם ברבעון השני

בנטרול הרווח ממכירות פעילות ה-XTRAC רשמה החברה הפסד מתואם של 4.5 מיליון דולר - יותר מכפול ההפסד ברבעון המקביל

11.08.2015, 16:21 | ניר צליק
פוטומדקס, חברת הציוד הרפואי האסתטי, המשיכה להדרדר גם ברבעון השני. החברה רשמה הכנסות של 19.9 מיליון דולר, ירידה של 37% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי הסתכם ב-6.1 מיליון דולר לעומת הפסד של 7.5 מיליון דולר, אך רווח זה כלל גם את מכירת פעילות ה-XTRAC בחודש יוני האחרון, וללא התחשבות באירוע זה רשמה החברה הפסד מתואם של 4.5 מיליון דולר לעומת 2.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

קראו עוד בכלכליסט

פוטומדקס נאלצה למכור את חטיבת הטיפול בפסוריאזיס וויטליגו תמורת 42.5 מיליון דולר במזומן, ובעקבות כך היא שילמה את כל חובותיה שהסתכמו בכ-40 מיליון דולר. לאחר המכירה נשארה פוטומדקס חברה רזה במיוחד שפעילותה העיקרית היא מוצר להסרת שיער בשם no!no!

פוטומדקס נקלעה למשבר כבד אחרי שהתמנפה כדי לרכוש את רשת המרפאות האמריקאית לטיפולי לייזר בראייה ובמקביל איבדה את המפיץ היפני למוצרי הסרת השיער. תהליכים אלה הובילו לצניחה חדה בהכנסותיה ולאי עמידה בהתניות פיננסיות כלפי מספר בנקים אמריקאיים, מה שאילץ אותה בסופו של דבר להיפרד מכל פעילויותיה. קודם למכירת פעילות הפסוריאזיס נפרדה החברה בפברואר גם מאותה רשת מרפאות אמריקאית, LCA-Vision, בתמורה ל-40 מיליון דולר - וזאת אחרי שהיא נרכשה ב-106 מיליון דולר. 

דולב רפאלי מנכ"ל פוטומדקס דולב רפאלי מנכ"ל פוטומדקס דולב רפאלי מנכ"ל פוטומדקס
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות