אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יס פלאנט בירושלים

רשת בתי הקולנוע חונכת מתחם חדש בירושלים, בהשקעה של 200 מיליון שקל. המתחם אמור לפעול גם בשבתות, האם זה יעבור בשקט?

11.08.2015, 17:42 | עוזי בלומר

רשת בתי הקולנוע יס פלאנט בשיתוף קרן גבריאל שרובר, יחנכו ביום חמישי הקרוב את מרכז התרבות והבילוי החדש "מרכז שרובר לתרבות וקולנוע יס פלאנט ירושלים". בבניית המתחם הממוקם בשכונת תלפיות, על ציר התיירות שבין שער יפו וטיילת שרובר, הושקעו כ-200 מיליון שקל.

מתחם יס פלאנט ירושלים, משתרע על שטח כולל של כ-28,500 מ"ר. הוא כולל שש קומות ובהן 16 אולמות. אחד האולמות הוא אולם IMAX, ואולם נוסף הוא מסוג DX4 בו יוקרנו סרטים בלוויית אפקטים רב-חושיים.

דב קלמנוביץ, יו"ר מפלגת הבית היהודי בירושלים והמשנה לראש העיר, הביע היום התנגדות לפתיחת מתחם 'יס-פלאנט' בשבת. "השבת הינה ערך דתי וחברתי. שמירה על הסטאטוס-קוו מספקת מחויבות לשקט בירושלים. הגיע הזמן שהציונות הדתית תגיד את דברה ותילחם על השבת כפי שהיא נלחמת על ארץ ישראל" נאמר בהודעה שפרסם קלמנוביץ'.

ליעד קרימברג, מנהלת השיווק של יס פלאנט אמרה היום שהקבוצה מפעילה את קולנוע רב חן בירושלים בשבת מזה שנים רבות ללא כל בעיה, וציינה שמתחם יס פלאנט הוא עסק פרטי, על שטח פרטי, והוא יפעל בשבת.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת התייחס גם הוא לנושא השבת. "מתחם 'שרובר יס פלאנט' מצטרף לשורת מתחמי התרבות, הספורט, הבילוי והפנאי שנפתחו בירושלים במהלך השנים האחרונות, ומהווה צעד נוסף בחיזוקה וביסוסה של ירושלים כעיר תרבות ותיירות – עיר פתוחה ומגוונת, שממשיכה כל העת להתקדם ולהתפתח. מאז ומעולם היו כוחה של ירושלים, יופייה וייחודה, טמונים במגוון ובעושר התרבותי שבה, בפסיפס האנושי, בעיר שלא חולקה לשבטים, עיר המשלבת בין קודש וחול ועושה כל ישראל חברים. היום כתמיד אנו כולנו מחויבים לסטאטוס-קוו בעיר, ולפתח סובלנות וסבלנות לאחר", נאמר בהודעה שפרסם היום.

מתחם הקולנוע והתרבות "יס פלאנט" בשכונת תלפיות בירושלים, צילום: הילה ספאק מתחם הקולנוע והתרבות "יס פלאנט" בשכונת תלפיות בירושלים | צילום: הילה ספאק מתחם הקולנוע והתרבות "יס פלאנט" בשכונת תלפיות בירושלים, צילום: הילה ספאק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות