אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי משרד החוץ הכריזו שוב על סכסוך עבודה: "לעדכן דמי המחיה"

עובדי משרד החוץ הכריזו שוב על סכסוך עבודה: "לעדכן דמי המחיה"

מדובר בסכסוך עבודה שלישי של עובדי משרד החוץ בחמש השנים האחרונות; העובדים מוחים גם על "הסחבת בטיפול בנושא פתיחת חלונות המשרד"

11.08.2015, 20:49 | עמרי מילמן
עובדי משרד החוץ הכריזו היום על סכסוך עבודה. במסגרת זו דורשים עובדי המשרד לקיים מו"מ על על עדכון דמי המחיה שהם מקבלים - עד שמשרד האוצר יקבע עבורם מנגנון דמי מחיה חדש, כפי שאמור היה לקרות לפי ההסכם מ-2014.

מדובר בסכסוך עבודה שלישי של עובדי משרד החוץ בחמש השנים האחרונות, ב-2014 קיבלו העובדים תוספות כמו סיוע לבני זוג ומשפחות צעירות בחו"ל. באוצר אמרו אז כי העובדים קיבלו תוספת שכר של 20% שנתיים לפני כן.

עובדי משרד החוץ מפגינים ב-2014, צילום: עובדי משרד החוץ עובדי משרד החוץ מפגינים ב-2014 | צילום: עובדי משרד החוץ עובדי משרד החוץ מפגינים ב-2014, צילום: עובדי משרד החוץ

העובדים גם דורשים שמינוי ראשי נציגויות יהיה מקרב עובדי המשרד המאורגנים בלבד, באמצעות ועדת המינויים. עוד מוחים העובדים על העסקת שליחים בחוזים אישיים, מה שלטענתם פוגע באופק הקידום ובמעמד העובדים, וכן פגיעה בקידומם של עובדים בשל היעדר איוש תקנים ודרגים. אך בפועל עולות הטענות נגד משרד החוץ כי מכיוון שהדיפלומטים אינם מחויבים לשרת בחו"ל בפועל יש עודף עובדים בארץ ומחסור בנציגויות בחו"ל.

טענה נוספת של עובדי משרד החוץ היא נגד "הסחבת בטיפול בנושא פתיחת חלונות המשרד, תוך התעלמות מפניות חוזרות ונשנות ותוך פגיעה ברווחתם של העובדים אשר נאלצים לעבוד בסביבת עבודה נטול אוורור מספק".

על פי ההודעה שהועברה היום למנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד, השביתה תחל ב-26.8, זאת בתיאום עם ההסתדרות.

יו״ר ועד עובדי משרד החוץ, השגריר חנן גודר, אמר: "לצערנו, בעת האחרונה נאלצים עובדי שירות החוץ להתמודד עם התנהלות ברוטאלית של פקידי האוצר, המנסים לחבל בכל דרך ואמצעי בתפקוד המשרד וביכולת אנשיו לשרת את מדינת ישראל בעולם. במקום שנילחם את מלחמתה של מדינת ישראל בזירות החשובות באמת לביטחונה הלאומי, אנו נאלצים לנהל מאבק הישרדות מול פקידות המסרבת להכיר בחשיבותו של שירות החוץ וצרכיו הייחודיים. לא ניתן לפקידי האוצר להחריב את שירות החוץ הישראלי, תוך דריסה ברגל גסה של הסכמים שדיו חתימתם טרם יבש.

"אנו דורשים מראש הממשלה, שר החוץ, להתערב ולשים סוף להתנהלות בריונית ופסולה זו, הממיטה הרס על שירות החוץ ופוגעת בביטחון הלאומי של כולנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ללה לנד
עובדי משרד החוץ פשוט חיים בללה לנד למדו להשתמש בכוח לא במוח ההפקרות במשרדי הממשלה דורשת ארגון מחדש לזרוק אלפי פרזיטים אוכלי חינם למעגל העוני האבטלה אז ילמדו מהם החיים האמתיים כרגע טפלו עבודה בעולם אין להם כי אנחנו בבידוד עולמי אז שבו בשקט תפעלו את המזגנים ויאללה לעבודה
עמוס  |  12.08.15
2.
חצופים
ישנם עסקנים במשרד החוץ שכל מה שחשוב להם זה איך לסחוט מהמדינה הטבות נוספות שלא מגיעות להם . וגם נצב הדיפלומטיה הישראלית הוא מהגרועים שהיו למדינת ישראל. זהו המשרד היחיד שיש בו פריוולגיות שאין באף מקום אחר. לדוגמה נופשונים שנתיים שיכולים להגיע ל10000 ויותר לעובד מקופת המדינה . פשוט הגזימו
עמית  |  11.08.15