אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזל של נשואים צילום: אוראל כהן

מזל של נשואים

איך ייתכן שבסדרה של מקרים נחקרים בני זוג ובסוף הכל נופל על האשה? תתפלאו, גם נשים יכולות

12.08.2015, 08:32 | משה גורלי
משה גלעד מצטרף לסדרה של גברים מפורסמים שנחשדו ונחקרו בזיקה לחשדות שהוטלו בנשותיהם. נילי פריאל ואביבה וינשטיין הורשעו בהעסקת עובדים זרים שלא כדין. נגד כינרת גיא־רון יש כוונה להגיש כתב אישום בפרשת קופת חולים מאוחדת. בשלושת מקרים אלה נוקו הגברים, אהוד ברק, יהודה וינשטיין ויורי גיא־רון.

במקרים אלה, כמו גם זה של השופט גלעד, עולה באופן טבעי התהייה, בכל זאת מדובר בתא משפחתי, איך שלושת הגברים כמו שלושת הקופים לא ראו, לא שמעו, לא הבינו שיש בעיה. וגרוע מזה, איך זה שהכול נופל על האשה.

משה גלעד, צילום: עמית מגל משה גלעד | צילום: עמית מגל משה גלעד, צילום: עמית מגל

לכך מצטרף תמיד הספק שמא הם גם נהנו מיחס מקל של הפרקליטות. אז זהו, שלא בהכרח. יש בהחלט מצב שהגבר באמת לא ידע. למרות שאנו בעידן השוויון, נשים עדיין אחראיות לשכירה של עוזרי ועוזרות הבית.

במקרה של גיא־רון, לא היתה לפרקליטות שמץ של ראיה (מלבד ישיבה לפני 10 שנים עם רואה החשבון) שיורי גיא־רון ידע בכלל מה קורה בעסק שניהלה כינרת, וגם טיבו הפלילי של הרישום בחשבוניות שהוציאה שנוי במחלוקת.

אין למהר ולהטיל חשד, לא בבעלים ולא בפרקליטות, שעצם החקירה, הפרסום וההמתנה מורטת העצבים להחלטה (גיא־רון המתין חמש שנים) כבר מעידים שלא ניתנת כאן כל הנחה לגבר, אלא מיצוי מלא של החקירה. וחוץ מזה, מי שתובע שוויון לנשים, צריך להכיר גם באפשרות אחריותן הבלעדית ולא לתלות אותה אוטומטית בגבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות