אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע השקיעו טים קוק ואריק שמידט בראש מקלחת? צילום: דנה קופל

מדוע השקיעו טים קוק ואריק שמידט בראש מקלחת?

הכירו את Nebia Shower, ראש מקלחת שמסוגל לחסוך במים על ידי פיצול הזרם למיקרו-טיפות. המיזם גייס 870 אלף דולר בקיקסטארטר תוך יומיים והמוצר נבחן במעבדות גוגל ואפל - שבכיריהן אף השקיעו בו בעצמם

12.08.2015, 12:25 | נמרוד צוק
האם הדבר שחסר לעולם הוא ראש מקלחת טוב יותר? על פי ההתלהבות של משקיעי קיקסטרטר, שכ-2,600 מהם השקיעו תוך יומיים יותר מ-870 אלף דולר בפרויקט בשם Nebia Shower שעלה שלשום (שני) לאוויר - התשובה היא "כן" מהדהד.

קראו עוד בכלכליסט

בין התומכים בחברה אפשר למצוא לא גם שורה של דמויות משפיעות מעמק הסיליקון - טים קוק ואריק שמידט השקיעו בה מהונם הפרטי, לצד קבוצת מאיצי הסטארט-אפים Y Combinator, כאשר בחינת המוצר התבצעה בין היתר בקמפוסים של אפל, גוגל ואונ' סטנפורד.

ראש המקלחת החסכני ראש המקלחת החסכני ראש המקלחת החסכני

המוצר, אותו פיתחו בחמש השנים האחרונות שלושת המייסדים קרלוס גומז, גבריאל פריסי-אמון ופיליפ ווינטר, מתבסס על טכנולוגיה שהחברה פיתחה שמפצלת את זרם המים למיליוני מיקרו-טיפות תחת לחץ גבוה. לטענתם, שטח המגע עם העור שהן יוצרות גדול פי 10 מזה של טיפות בגודל רגיל שמקבלים מראש מקלחת סטנדרטי - דבר שמאפשר לחסוך עד 70 אחוז מצריכת המים, ולקבל "חווית מקלחת" נעימה ומספקת יותר.

ה-Nebia Shower אינו מוצר זול - בניגוד לראש המקלחת הרגיל, שיעלה כמה עשרות שקלים בטמבוריה הקרובה לביתכם, כאן מדובר על פריט שיימכר בחנויות בארה"ב ב-400 דולר, או 300 דולר למזמינים המוקדמים בקיקסטרטר. על פי חישובי החברה, עם זאת, ההשקעה צפויה להחזיר את עצמה תוך זמן לא ארוך: המחשבון באתר החברה מראה כי משק בית בניו יורק, שיושביו עושים שתי מקלחות ביום בממוצע, באורך תשע דקות כל אחת, ומחממים את המים בדוד חשמל, יכולים לחסוך כ-600 דולר בשנה בהוצאות מים וחשמל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
כמה דברים
א. יש את הרסס הזה במקלחות ציבוריות מסויימות בארץ, אם כי בלי הטבעת. זה מעט כואב. ב. בהצלחה עם האבנית במרבית הארץ. ג. יש להשוות צריכה לראשים חסכוניים רגילים, ואז החסכון מצטמצם משמעותית. ד. שימוש בדודי שמש הורס לחלוטין את החסכון שלהם, שרובו עקב החימום. ה. שימוש בחימום ע"י מזגנים מתקדמים מסויימים חסכוני פי כמה, ושוב פוגע בחסכון שלהם.
ג  |  15.08.15
13.
אני רק מספר שאלות קשות...
מה קורה כשנושמים את המיקרו טיפות האלה במקלחת? כשנושמים אדים ממים חמים אין בזה שום דבר מלבד מים, כשנושמים מיקרו-טיפות יש בזה את כל הזבל הכימי שמכניסים למים בימינו - כלור, פלואור ולך תדע מה עוד לא מספרים לך. אולי גם כל מיני מינירלים שמצויים במים באופן טבעי - סידן, מלח, וכו אך לא כל כך טבעי להכניס אותם לריאות. חיידקים לא בדיוק הולכים למות במים פושרים של מקלחת, מה קורה אם נושמים אותם? אוהבים מים רותחים? זה עדיין לא 120 מעלות צלסיוס לחיטוי חיידקים ומיקרו אורגניזמים; ומה קורה אם נושמים חיידקים שדווקא עמידים לחום יותר גבוה מהרגיל שלא מתים בחום בינוני מינוס? מה עם כל מיני עובשים שחיים בצינורות המים? פטריות אחרות? FDA בדק את המוצר? מי שקונה, שיהיה לבריאות, בשבילי "חווית מקלחת" רגילה בבקשה.
אל תקחו לריאות  |  12.08.15
לכל התגובות